В Україні майже не має пшениці першого класу

В урожаї-2024 пшениця І класу становить 1%, ІІ класу — 7,4%, ІІІ класу — 18,6%, IV класу — 56,3%, нестандартної — 16,7%. При цьому пшениці, яка може бути використана напряму для продовольчих цілей — 27,0%, порівняно з 25,3% у 2023 р. Про це йдеться у матеріалі «Якість зерна — чи куплять пшеницю, сою і кукурудзу з України?».
«У 2020 році Україна мала 10,1% врожаю пшениці першого класу. Саме така кількість є мінімумом, необхідним для борошномельної промисловості. А от вже у 2021 році такої пшениці було 3%, у 2022 році — 1%, у 2023 році — 0%. Фермери не хочуть вирощувати високобілкову пшеницю, оскільки це їм не вигідно, адже різниця у ціні зовсім невелика при значно більших затратах», — розповів Олег Оніщенко, менеджер ІП «СЖС Україна».
Разом з тим експерт зазначив, що внутрішні потреби щодо пшениці високої якості зовсім не задовольняються, що прямопропорційно впливає на якість хлібобулочних виробів. На його переконання, потрібні ф’ючерсні контракти та внутрішні стандарти для борошномельної промисловості, щоб зацікавити фермерів вирощувати високобілкову пшеницю. Інакше цю ситуацію не змінити й вона буде лише погіршуватися.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом