В Україні дешевшає торішня білокачанна капуста

Джерело:  EastFruit
капуста

В Україні почали знижуватися ціни на торішню білокачанну капусту, повідомляють аналітики проекту EastFruit. На думку експертів, причиною здешевлення цієї продукції стало зниження торговельно-закупівельної діяльності з боку оптових компаній та роздрібних мереж. Також тиск на ціни на торішню капусту чинить зниження цін на ранню капусту. При цьому, за даними проєкту, якість капусти на українському ринку в більшості випадків невисока через тривале зберігання.

Зокрема, сьогодні українські виробники пропонують торішню білокачанну капусту по 11-16 грн/кг ($0,38-0,55/кг), що в середньому на 24% дешевше, ніж тижнем раніше. Причиною такої цінової ситуації, на думку експертів проекту, є зниження попиту на торішню капусту з українських господарств, яке спровоковане збільшенням пропозиції цієї продукції з Польщі. При цьому варто зазначити, що ціна на імпортну капусту на українському ринку фактично відповідає цінам на продукцію з місцевих господарств.

Ціни на торішню капусту в Україні, як і раніше, зберігаються на досить високому рівні. Для порівняння: у другій половині квітня 2021 року цю продукцію виробники відвантажували в середньому у 1,7 рази дешевше, ніж зараз.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox