В Кам’янському запущено виробництво комлексних добрив

Джерело:  Інфоіндустрія
удобрения

Вже традиційно завод вироблятиме рідкі добрива марки NP 8:22 та подвійний суперфосфат марки 10:32. Обсяги виробництва на найближчий місяць складуть від 1500 тонн марки 8:22 та від 2000 тонн марки 10:32.

Попри здорожчання та дефіцит фосфорної сировини та постійну нестачу сірчаної кислоти, завод виробляє добрива, що можуть конкурувати по цінах із імпортними аналогами. Так, формула 8:22 коштує 36000 грн/т, самововозом, в той час, як найближчий аналог – РКД 8:24 не продавався дешевше 45000 грн/т, а гранульовані NP добрива в цьому році встановлюють рекорди вартості через здорожчання логістики. Їх вартість сягає 58-60 тис. грн/т.

Українська продукція стає доступнішою, додана вартість, що формується в ЄС при нинішніх цінах на енергоносії та логістику не дозволяють європейським добривам конкурувати за ціною, отож при тій самій кількості діючої речовини, українські добрива дешевші. Єдиний недолік – доступ до сировини значно обмежений, тож виробляти великі кількості заводи можуть тільки під замовлення.

Завод може виробляти також NPK добрива різних формул, однак, в 2022 році калійна сировина теж стала малодоступною, через зміну джерела — основним постачальником для України стала Німеччина і крім подорожчаня змінились і склад продукту, і терміни доставки.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox