В Кам’янському запущено виробництво комлексних добрив
Вже традиційно завод вироблятиме рідкі добрива марки NP 8:22 та подвійний суперфосфат марки 10:32. Обсяги виробництва на найближчий місяць складуть від 1500 тонн марки 8:22 та від 2000 тонн марки 10:32.
Попри здорожчання та дефіцит фосфорної сировини та постійну нестачу сірчаної кислоти, завод виробляє добрива, що можуть конкурувати по цінах із імпортними аналогами. Так, формула 8:22 коштує 36000 грн/т, самововозом, в той час, як найближчий аналог – РКД 8:24 не продавався дешевше 45000 грн/т, а гранульовані NP добрива в цьому році встановлюють рекорди вартості через здорожчання логістики. Їх вартість сягає 58-60 тис. грн/т.
Українська продукція стає доступнішою, додана вартість, що формується в ЄС при нинішніх цінах на енергоносії та логістику не дозволяють європейським добривам конкурувати за ціною, отож при тій самій кількості діючої речовини, українські добрива дешевші. Єдиний недолік – доступ до сировини значно обмежений, тож виробляти великі кількості заводи можуть тільки під замовлення.
Завод може виробляти також NPK добрива різних формул, однак, в 2022 році калійна сировина теж стала малодоступною, через зміну джерела — основним постачальником для України стала Німеччина і крім подорожчаня змінились і склад продукту, і терміни доставки.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом