Утримуються малосприятливі умови для сівби озимих культур в оптимальні строки
У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду. Опади у вигляді помірних дощів, а у західних областях у вигляді злив зі шквалим вітром спостерігалися на більшій частині території країни. Так, за повідомленнями наукових установ у Львівській області їх кількість становила 36-39,7 мм, у Житомирській – 2-4 мм, у Київській – 0,5-2 мм.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрокліматичних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У кінці серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі грунт (0-20 см) на полях призначених під посів озимих культур на більшості площ були недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи). На окремих площах північних, центральних та східних областей вологи в орному шарі грунту не було зовсім. В окремих районах західних, північно-східних, місцями центральних областей, де пройшли дощі зливового характеру, вологозабезпечення було достатнім та оптимальним (21-33 мм).
Враховуючи наявне недостатнє зволоження ґрунту та дефіцит ефективних опадів, у нинішньому році створюються малосприятливі умови для сівби озимих культур в оптимальні строки. На думку науковців, доцільно буде проводити сівбу озимини тільки після дощів у більш пізні строки.
Агрометеорологічні умови протягом останнього місяця були задовільними для достигання пізніх сільськогосподарських культур.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
УЗ незабаром представить концепцію зміни тарифів на перевезення вантажів
Скасування Китаєм податкових пільг на експорт UCO пальмової олії стимулюватиме вну...
Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом