Утримуються малосприятливі умови для сівби озимих культур в оптимальні строки
У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду. Опади у вигляді помірних дощів, а у західних областях у вигляді злив зі шквалим вітром спостерігалися на більшій частині території країни. Так, за повідомленнями наукових установ у Львівській області їх кількість становила 36-39,7 мм, у Житомирській – 2-4 мм, у Київській – 0,5-2 мм.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрокліматичних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У кінці серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі грунт (0-20 см) на полях призначених під посів озимих культур на більшості площ були недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи). На окремих площах північних, центральних та східних областей вологи в орному шарі грунту не було зовсім. В окремих районах західних, північно-східних, місцями центральних областей, де пройшли дощі зливового характеру, вологозабезпечення було достатнім та оптимальним (21-33 мм).
Враховуючи наявне недостатнє зволоження ґрунту та дефіцит ефективних опадів, у нинішньому році створюються малосприятливі умови для сівби озимих культур в оптимальні строки. На думку науковців, доцільно буде проводити сівбу озимини тільки після дощів у більш пізні строки.
Агрометеорологічні умови протягом останнього місяця були задовільними для достигання пізніх сільськогосподарських культур.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом