Урожайність та виробництво зернових культур у Китаї зростають

За прогнозами, виробництво кукурудзи в Китаї в 2025/26 МР досягне 300 млн тонн, що на 1,7% більше, ніж 294,9 млн тонн в 2024/25 МР, завдяки підвищенню врожайності, в той час як урожай пшениці і рису сільського господарства США
Як зазначає ФАС, загальна структура споживання змінюється, при цьому керівництво країни проводить політику збільшення внутрішнього виробництва та самозабезпечення зерном, зберігаючи стратегічні запаси та обмежуючи імпорт у рамках кампаній із заміщення імпорту кукурудзи продуктами-замінниками та зниження частки соєвого шроту.
«У китайському документі 2025 року № 1, як і раніше, відзначаються стратегії розвитку сільського господарства та сільських районів з пріоритетом на продовольчу безпеку, з акцентом на великомасштабні програми підвищення врожайності та стабільні площі під ключові зернові та олійні культури», — йдеться у повідомленні ФАС.
ФАС очікує значного збільшення посівів генно-інженерної кукурудзи в 2025 році, що також має позитивно вплинути на зростання врожайності, оскільки уряд планує просувати масштабні програми підвищення врожайності.
У 2024 календарному році резервні операції із зерном на всіх державних рівнях збільшили закупівлю вітчизняного зерна для захисту прибутків фермерів. За оцінками галузі, уряд закупить до 12 млн тонн кукурудзи 2023/24 років, 35 млн тонн кукурудзи 2024/25 років і не менше 10 млн тонн пшениці 2024/25 років.
Кінцеві запаси кукурудзи у 2025/26 роках прогнозуються на рівні 182 млн тонн, що на 13 млн тонн менше, ніж торік, завдяки зростанню споживання та зниженню імпорту.
4 березня Комісія з тарифів Держради Китаю також запровадила новий раунд тарифів у відповідь на сільськогосподарську продукцію США, включаючи 15-відсотковий тариф на пшеницю та кукурудзу та 10-відсотковий тариф на такі товари, як сорго та соєві боби.
Прогнозований обсяг імпорту кукурудзи складе 8 млн тонн, що на 1 млн тонн вище за прогноз на 2024-25 роки. Оцінка на 2024/25 рр. знижена на 16 млн тонн порівняно з попереднім роком через зміни у торговельній політиці, таких як тарифи у відповідь. Бразилія стала головним постачальником кукурудзи до Китаю.
«Оскільки в 2024 році імпорт із США становив лише близько 15% від загального обсягу імпорту кукурудзи в Китай, очікується, що вплив тарифів на внутрішній ринок буде обмеженим», — йдеться в повідомленні ФАС.
Загальний обсяг споживання кукурудзи у 2025/26 роках складе 321 млн тонн у порівнянні з 318 млн тонн у 2024/25 роках.
За даними ФАС, структура споживання кормів продовжує змінюватись у зв’язку зі зміною раціону харчування споживачів. За прогнозами, у 2025-26 маркетинговому році загальний обсяг споживання кормів та залишків трохи збільшиться порівняно з 2024-25 роком, оскільки очікується стабільне споживання кормів для свиней та зростання попиту на корми для птиці.
На корми припадає 65% загального споживання кукурудзи в Китаї, повідомляє ФАС, яка прогнозує, що в 2025/26 роках споживання кормів з кукурудзи збільшиться приблизно на 1%, оскільки в перші місяці 2025 року кукурудза залишатиметься найбільш економічно ефективним кормовим зерном. За прогнозами, споживання кормів та залишків збільшиться на 3 мільйони тонн до 238 мільйонів.
На частку переробного сектора припадає 30% загального обсягу споживання кукурудзи в Китаї, з яких близько 30% припадає на крохмаль, 25% – на етанол і близько 15% – на амінокислоти та інші продукти. За прогнозами ФАС, у 2025/26 роках промислове споживання кукурудзи залишиться на колишньому рівні – 83 млн тонн.
Виробництво пшениці у 2025/26 роках прогнозується на рівні 142 млн тонн, що на 1,5% вище, ніж у 2024/25 роках, завдяки підвищенню врожайності та збереженню посівних площ. Гідна врожайність та гарантований прибуток стимулюють фермерів сіяти пшеницю, яка посідає перше місце у світі з виробництва цієї культури, зазначає ФАС. Урожай озимої пшениці, що становить близько 95 % від загального обсягу виробництва пшениці, вийшов зі стану спокою у кращому стані, ніж торік, що передбачає підвищення врожайності.
Загальне споживання пшениці прогнозується на рівні 151 млн тонн, що нижче, ніж минулого року. Протягом останніх п’яти років споживання пшениці на продовольчі цілі залишається стабільним і становить близько 70%, тоді як споживання корму коливається від 5% до 20%. За прогнозами ФАС, у 2025/26 роках споживання пшениці на продовольчі потреби залишиться незмінним на рівні 118 млн тонн, тоді як споживання кормів і залишків також залишиться незмінним на рівні 33 млн тонн.
«Попит на пшеничне борошно знижується вже три роки поспіль, в основному через скорочення робочої сили та старіння населення», — йдеться у повідомленні ФАС. «Населення Китаю скорочується третій рік поспіль і до кінця 2024 досягне 1,408 млрд осіб, що на 1,39 млн осіб менше, ніж у попередньому році. Ведучий
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
АФ «Ольгопіль» розпочала сівбу соняшнику та кукурудзи
Світовий рівень виробництва та споживання вина впав до 60-річного мінімуму
Кабмін визначив функціонал та обов’язки нового Держрезерву
Представте свою компанію cеред ключових гравців агро ринку на BLACK SEA GRAIN. KYIV!
В Узбекистані закладено першу плантацію оливок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом