Урожай пивоварного ячменю в Німеччині виявився гіршим за десятки років
Німецьке товариство постачальників пивоварного ячменю на підставі перших оцінок обсягу та якості зібраного зерна заявило, що врожай 2023 виявився гіршим за багато років.
2023 року аграрії зіткнулися практично з усіма можливими несприятливими погодними явищами, які вплинули на врожай. Вже восени 2022 року було очевидним скорочення площі посівів пивоварного ячменю за рахунок збільшення площ під ячменем для виробництва кормів та біогазу.
Крім того, зменшились площі через несприятливі умови під час сівби — фермерам довелося відвести під інші культури ділянки, на яких не посіяли пивоварний ячмінь. За такого скорочення посівів навіть за середнього рівня врожаю зерна зібрали б менше, ніж минулого року. Після холодної та сирої весни протягом шести тижнів стояла суха та спекотна погода. Ранні культури розвивалися добре, а пізні постраждали через погодні умови, що призвело до невисокої густоти, недостатнього розвитку зерна та передчасного дозрівання. У результаті врожай виявився невеликим, а якість його — нижчою за середню.
Холодна та дощова погода завадила й збиранню врожаю: ячмінь почав проростати, волога погода сприяла зараженню мікроорганізмами. Якість урожаю з різних районів дуже різниться.
Загалом площа посівів знизилася на 11,6%, із 365 до 322,5 тис. га, а врожайність — на 14,3%, з 5,32 до 4,56 тонни з гектара. Загальний обсяг урожаю скоротився на 22,5%, з 1,933 до 1,498 млн. тонн. Зі зібраного ячменю лише половина має пивоварну якість (0,784 млн тонн), що на 38,9% нижче, ніж минулого року.
Читайте також
Торік НІБУЛОН інвестував в модернізацію елеваторів $6 млн
Індонезія відкладає запровадження програми змішування біодизеля B40
Комітет Ради пропонує дозволити бронювання працівників малих фермерських господарств
Посіви озимої пшениці в США збільшуються з 2024 року
Україна має значний потенціал для подальшого розвитку переробки сільгосппродукції
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом