Урожай кукурудзи на Кіровоградщині цьогоріч вдвічі вищий, ніж у 2020
Аграрії Кіровоградської області у 2021 році зібрали рекордний урожай кукурудзи — понад 2 млн тонн, що вдвічі вище, ніж торік. Про це розповів Григорій Арсірій, голова відділу обласного департаменту агропромислового розвитку.
«Цього року кукурудзу в області вирощували 4 тис. господарств, — розповідає Григорій Арсірій. —Внесення достатньої кількості мінеральних добрив, погодні умови і людський фактор — всі доклали зусиль».
За словами економічного аналітика Всеволода Степанюка, кукурудзу з області переважно експортують. Зокрема, торік Україна продала понад 51 млн тонн зернових, що принесло $9,4 млрд. За обсягами експорту Україна поступилася лише США. Продаж сільськогосподарської продукції становить 40% усієї виручки від експорту.
Аналітик говорить, кукурудза — є технічною культурою, її вирощування не впливає на добробут громадян.
«Це основна технічна культура для виробництва різних олій, корму для худоби і так далі. Збільшення вирощування технічних культур супроводжується зменшенням виробництва м’яса, молока, тобто зменшенням поголів’я худоби. Кукурудза, можливо, трохи підтримує курс гривні до долара, бо продається за валюту», — наголошує експерт.
Також пан Всеволод підкреслює, що вирощувати кукурудзу Україна зобов’язалась перед Всесвітньою торговою організацією.
«Єдиний шлях регулювання цих речей — це тарифне регулювання, митні збори та самостійна політика держави», — вважає Всеволод Степанюк.
Керівник сільгосппідприємства з села Зелений Гай Федір Згривець розповів, що з 3 тис. га цьогоріч зібрали понад 20 тис. тонн кукурудзи.
«У цьому році врожайність у господарстві становила 11,4 т/га, але були площі, де збирали по 12,0-12,5 т/га. Торік врожайність була 5,6-6,0 т/га, і це найвище. Були зони, де отримували по 1 т/га», — каже аграрій.
Минулого року по кукурудзі у господарстві отримали збитки. Наразі ціна на кукурудзу — близько 7,5 тис. грн/т. Порівняно з минулим роком ціна зросла на 30%. Федір Згривець назвав причини такого зростання.
«Техніка виросла в ціні, запчастини виросли в ціні. Паливно-мастильні матеріали ми раніше купували по 12-15 тис. за тонну, нині до 28 тис. за тонну платимо», — резюмував пан Згривець.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом