Український ринок міндобрив пробує відвикнути від постачань з рф

Україна імпортує невеликі обсяги російських добрив, при цьому їх дуже складно ідентифікувати. Таку думку висловив керівник аналітичної компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук у коментарі Mind.
Як зазначається, російські добрива іноді імпортують під виглядом продукції виробників інших країн СНД.
За словами експерта, в Україну заходить дуже мало такого імпорту.
«Це можуть бути російські добрива, але не більше 10-15%, інакше це буде дуже помітно. Проте й перевірити дуже складно, оскільки заводи надають сертифікати якості та сертифікати походження: кожна з країн — Узбекистан, Грузія, Туркменістан, Азербайджан, Казахстан — має власні виробництва добрив та експортує їх залишки.
Тож, або ми повністю розриваємо торгові відносини з ними, або приймаємо ситуацію, як є. Бо звинуватити іноземні заводи у фальсифікації, не маючи чітких доказів, ми не можемо. Це кримінальний злочин», — пояснює Дмитро Гордейчук.
За його словами, можна ввести додаткові перевірки на митниці, однак у сезон, коли попит на добрива зростає, і їх хапають фактично «з коліс», перевірки можуть стати серйозною проблемою для вітчизняних аграріїв. Вони опиняться в ситуації, коли будуть змушені купувати більш дорогі українські добрива.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом