Україна вийшла на 8 місце в світі за розміром плантацій лохини

Джерело:  AgroTimes
лохина

Площа плантацій лохини в Україні станом на 2021 рік досягла 5,318 га, що є восьмим результатом у світі та другим у східній Європі.

Про це йдеться у звіті International Blueberry Organization (IBO).

Урожай лохини в України становить 8,24 тис. тонн, увесь він продається у свіжому виді.
У звіті зазначається, що більша частка великих плантацій в Україні – інвестиції українського капіталу, хоча є кілька російських та казахстанських інвесторів. Приклад крупних виробників наслідували дрібні фермери з їх крихітними ділянками, подібно до того, що сталося в Польщі.

10 найбільших виробників лохини в світі

До російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року галузь готувалася до подальших інвестицій, мала розвинену інфраструктуру, але з тих пір переведена у режим «виживання». Кілька українських ферм під Києвом постраждали від військових дій, але 90% плантацій зосереджено на захід від столиці, де ситуація не була такою серйозною.

Урожайність лохини у Східній Європі/ Джерело: IBO

За останні два роки внутрішній український ринок збуту також став привабливим для місцевих виробників, іноді пропонуючи вищі ціни, ніж на експортних ринках. Але під час війни купівельна спроможність громадян значно знизилася, що має серйозні наслідки для продажів.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox