Україна у першій половині сезону поставила Німеччині на 28% більше ріпаку

Джерело:  OleoScope
рапс

2024 року Німеччина зібрала менше ріпаку, ніж у попередньому році. Незважаючи на скорочення внутрішніх поставок, імпорт ріпаку в першій половині сезону 2024/25 залишиться нижчим за обсяги попереднього року, повідомляє Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP).

За даними Федерального статистичного управління, у першій половині 2024/25 МР Німеччина імпортувала близько 3,1 млн тонн ріпаку, що на 8% менше, ніж за аналогічний період минулого року.Україна, як і раніше, займає лідируючі позиції у списку країн походження імпортованого ріпаку цього сезону. Країна поставила на німецький ринок ріпаку обсягом 1,3 млн тонн, що приблизно на 28% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними Agrarmarkt Informations-Gesellschaft, темпи поставок, ймовірно, сповільняться у другій половині маркетингового року, оскільки Україна може розраховувати лише на врожай, який виявиться приблизно на 21% меншим за попередній. Однак основна увага приділяється другій хвилі постачання з Австралії, яка посідає друге місце серед найважливіших країн-виробників. Наразі Німеччина отримала з Австралії 378,9 тис. тонн насіння ріпаку, що більш ніж удвічі перевищує показник попереднього року у 161 тис. тонн. тонн. Із сусідніх країн ЄС було поставлено близько 1,4 млн. тонн, що на 32% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Більшість припала на Литву — 337 тис. тонн, далі йдуть Франція – 310 тис. тонн та Румунія – 237 тис. тонн.

Німеччина є найбільшим нетто-імпортером ріпаку в ЄС із середнім обсягом закупівель від 5,5 до 5,7 млн ​​тонн. Маслозаводи Німеччини щорічно переробляють близько 9,4 млн. тонн ріпаку. Відповідно, експорт культури значно поступається обсягам, що ввозяться. За перші шість місяців поточного сезону Німеччина експортувала загалом близько 32,9 тис. тонн ріпаку, що приблизно на 6% більше, ніж за аналогічний період минулого року, незважаючи на менший урожай. Німецький ріпак переважно поставляється в інші країни-члени ЄС, наприклад, до Бельгії (близько 9,1 тис. тонн), Польщі (4,1 тис. тонн) та Нідерландів (3,8 тис. тонн).

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!