Україна та ЄС працюють над створенням єдиного логістичного простору

Уряд працює над створенням єдиного логістичного простору з Європейським Союзом.
Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, для створення умов швидкого і безперешкодного перетину людей та переміщенню товарів та послуг в обидва боки від кордону, йде робота за кількома ключовими напрямками.
«Перший напрям — це «транспортний безвіз» із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Уряд працює над тим, щоб цей інструмент став довгостроковим у наших взаєминах з ЄС. Це важливо для української економіки», — підкреслив Денис Шмигаль.
Він зазначив, що близько 60% українських товарів направляється до ЄС і вже в січні цього року обсяг експорту до Європи склав 1,8 млрд доларів.
Модернізація прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску — ще один важливий напрямок роботи у розбудові логістики на Захід.
«Маємо чіткі цілі — до 2030 року оновити 29 пунктів пропуску та побудувати 17 нових. Роботи будуть проводитися в тісній співпраці з нашими західними сусідами», — повідомив Глава Уряду.
Інтенсивно йде робота і по запуску спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. За словами Прем’єр-міністра, цьогоріч очікується запуск пілотного проекту на українсько-польському кордоні і наразі тривають узгодження відповідної угоди з Єврокомісією.
Також, як зазначив глава уряду, ефективно працює вже на 28 пунктах пропуску система єЧерга. Він додав, що на 24-х з них доступна функція бронювання слоту на перетин кордону.
«Загалом від старту єЧерги в кінці 2022 року й до сьогодні зафіксовано майже 1,7 млн перетинів кордону за допомогою цього сервісу. Будемо і надалі його покращувати та масштабувати», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Ще одним напрямком, над розвитком якого працює держава, — це Український морський коридор. Денис Шмигаль повідомив, що за півтора року його роботи транспортували вже більше 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу.
Підтримка українського експорту також важливий аспект у розвитку логістики. За словами прем’єр-міністра, держава через Експортно-кредитне агентство за три роки підтримала експортерів на суму в 20 млрд грн, а цьогоріч така підтримка вже склала 1,5 млрд грн.
«Ми прагнемо експортувати товари з високою доданою вартістю, і тому робимо ставку на розвиток переробки. Це частина нашої політики “Зроблено в Україні”, і Уряд буде розширювати стимули в цьому напрямку, адже тільки так можемо побудувати сильну конкурентну економіку», — наголосив Денис Шмигаль.
Читайте також
Попри війну аграрії намагатимуться збільшити ефективність власних підприємств, ...
Виробництво комах стало більш рентабельним
Україна закликала Євросоюз утриматися від введення тарифів на українські товари
Ф’ючерси на малазійську пальмову олію у четвер знизилися
Морква в Україні дешевшає навіть в умовах обмеженої пропозиції
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом