Україна та Румунія погодили відкриття нового пункту пропуску вантажівок
Кабінет міністрів схвалив проєкт Угоди між Україною та Румунією щодо відкриття нового міжнародного пункту пропуску Біла Церква—Сігету Мармацієй, який у першу чергу буде розрахований на пропуск вантажних транспортних засобів. Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
“Порушення логістичних ланцюгів через російське вторгнення та зростання навантаження на автомобільні пункти пропуску вимагає від нас рішень щодо розбудови прикордонної інфраструктури. Водночас вантажопотік до Румунії вже складає 18% серед всіх країнів-сусідів України та займає друге місце загалом. Новий пункт пропуску буде розрахований на пропуск 500 вантажівок на добу, близько тисячі легкових авто та 100 автобусів”, — наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Першим кроком до відкриття пункту пропуску є погодження на рівні урядів проєкту Угоди. Безпосередньо будівництвом буде займатись Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, яке за рішенням Кабміну опікується автомобільними пунктами пропуску.
Наразі земельна ділянка під будівництво реєструється для постійного користування Служби відновлення у Закарпатській області. Надалі буде розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво пункту пропуску та під’їзної дороги до прикордонного переходу.
Попередня оцінка вартості будівництва становить близько 1,6 млрд грн.
Наразі на кордоні з Румунією функціонують п’ять автомобільних пунктів пропуску та один пункт пропуску для поромного сполучення. З них лише два оформлюють вантажні автомобілі: Порубне—Сірет і Дякове—Халмеу. Загалом за добу вони можуть пропускати не більше 400 вантажівок.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом