Україна має запаси зерна для задоволення внутрішнього та світового попиту до 2023 року

Джерело:  LIGA.net
Україна

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього треба зупинити всі військові дії у Чорному морі. Про це сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко у коментарі американському виданню Newsweek, повідомляє ОП.

За словами Устенка, російська сторона від самого початку агресії планувала блокаду українських портів з метою створення продовольчої кризи у світі, щоб якнайсильніше тиснути на Захід.

“РФ хотіла використати серед іншого їжу як зброю”, – зазначив Устенко.

“Вони одночасно розігрують різні карти на одному столі – енергоресурси, їжа, плюс проводять свою “військову операцію” на нашій землі та руйнують інфраструктуру, а також знищують усі наші продовольчі запаси”, – пояснив він.

За словами радника, зараз Росія обстрілює будь-які кораблі, що з’являються у Чорному морі. Але якщо в регіоні буде оголошено припинення вогню, Україна швидко відреагує і судна із зерном вийдуть із портів, зазначив Устенко.

“Якщо бої припиняться, ми могли б зробити це майже відразу, тому що ми маємо доступ до основних портів”, – сказав він.

На його думку, єдиний спосіб доставити зерно на світові ринки – це “зупинити війну або принаймні припинити всі військові дії в Чорному морі”.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox