Експорт зерна з України в 2022/23 МР: переорієнтація напрямків, геополітичні фактори

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Україна
UkrAgroConsult

Автори статей:

В січні, вперше з початку сезону загальний експорт зернових та зернобобових почав знижуватись. В попередні роки, за умови успішного врожаю, обсяги експорту в січні часто були найвищими, в порівнянні з іншими місяцями, за рахунок того, що в цей період все ще є достатні запаси пшениці та ячменю для відвантаження і вже повністю завершене збирання кукурудзи.

Основною причиною скорочення обсягів експорту в січні стало умисне вповільнення російськими представниками темпів інспекцій суден, що прямують під завантаженням зерном в одеські порти в рамках «зернової угоди».

Станом на 20 лютого, з початку сезону було експортовано:

  • майже 11 млн т пшениці (-39% від аппр);
  • майже 2 млн т ячменю (-64% від аппр);
  • 14,7 млн т кукурудзи (-16% від аппр).

В лютому активність торгівлі на світовому ринку зросла, було проведено багато міжнародних тендерів на закупку значних обсягів продовольчого та фуражного зерна з поставкою у весняні місяці. Зростання зовнішнього попиту стало помітно і на зростаючих відвантаженнях зерна з України. Тому УкрАгроКонсалт підвищує свою оцінку експортного потенціалу української пшениці та ячменю у 2022/23 МР.

На перспективи експорту кукурудзи з України впливають різноспрямовані фактори. Оцінку експорту кукурудзи з детальним описом факторів впливу можна знайти у повній версії статті.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!