Україна. Аграрна логістика у травні: обсяги експорту знижуються
UkrAgroConsult
Автор статті:
Експорт агропродукції у травні склав 6.65 млн тонн, що на 7% менше, ніж у квітні. Попри очікування падіння обсягів експорту на 10-15%, рівень щомісячного експорту тримається на відмітці в 6.5 млн тонн+. У травні основними товарами для експорту стали:
- 3.55 млн тонн кукурудзи (-7% до квітня)
- 1.65 млн тонн пшениці (-3%)
- 0.62 млн тонн соняшникової олії (-4%)
- 0.51 млн тонн шроту (-11%)
Сухопутна логістика. Польські фермери знову перекривають кордон. Але це стосується саме автомобільного транспорту, тоді як залізничні перевезення залишаються без будь-яких обмежень. Автотранспортом найчастіше перевозять на експорт олійні та продукти переробки, а в останні місяці обсяги перевезень складали в районі 100 тис. тонн. На цю проблему також накладаються нові труднощі із логістикою – зменшена кількість водіїв через мобілізацію.
Прогноз від УкрАгроКонсалт. За останній рік ситуація на кордоні з Польщею залишається непередбачуваною, що може вилитись у простій автотранспорту або зірвані терміни доставки. Проблема збережеться і у майбутньому, а тому залізничні перевезення будуть більш стабільним варіантом експорту сухопутним транспортом.
Дунайські порти. Попит на експорт через Дунайські порти знаходиться на своєму мінімальному значенню з травня 2022 року. Це відображається і на фрахтових ставках баржевих перевезень по маршруту Ізмаїл-Констанца. Велика кількість вільних барж та низький попит призвели до зниження вартості фрахту на даному маршруті до 9-10 євро за тонну.
Не дивлячись на те, що зоряний час Дунайських портів залишився у минулому, цей кластер може слугувати планом Б для української аграрної логістики у разі проблем з агроекспортом через порти Великої Одеси. Фонд держмайна готується виставити на приватизацію морський торговельний порт Білгород-Дністровський. З квітня 2022 року Білгород-Дністровський порт використовують як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях і відправляє їх далі у вагонах.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом