УкрАгроКонсалт провів навчальний семінар для фермерів Луганської області на підтримку Проєкту 3В

Компанія УкрАгроКонсалт на підтримку проєкту “Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження” (Проєкт 3В) провела для сільгоспвиробників територіальних громад Луганської області навчальний семінар про особливості планування агробізнесу з врахуванням кліматичних змін. Семінар проходив для фермерів з територіальних громад Старобільського, Білокуракинського та Троїцького районів.
Експерти компанії УкрАгроКонсалт, які працювали у консорціумі з Інститутом зрошуваного землеробства НААН України та ТОВ «Прайм Лаб Тек», презентували агровиробникам результати свого дослідження щодо ведення кліматично оптимізованого сільського господарства в Луганській області підготовлене в рамках співпраці з Цільовим фондом багатьох партнерів з відновлення та розбудови миру в Україні.
Під час навчального семінару експерти розказали про особливості прогнозування урожайності агрокультур на неполивних землях та переваги і особливості використання зрошення.
“Зважаючи на тенденцію зростання температурного режиму в регіоні, акцент у вирощуванні доречно робити на більш продуктивних гібридних сортах пшениці, соняшнику та кукурудзи і зрошуванні. Саме це може бути перестрахуванням для аграріїв в умовах клімату, що швидко змінюється”, – зазначив Сергій Коковіхін, заступник директора з наукової роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН України.
Експерти дослідили стан іригаційних систем регіону, яка за їхніми даними, перебуває у напівкритичному стані. Адже, нині в Луганській області на підконтрольній уряду території поливається 1,7 тис.га. А це вдесятеро менше від існуючих в регіоні поливних площ.
“Ми радимо фермерам, особливо тим, які займаються вирощуванням овочів та ягід, вже зараз подумати про інвестиції в крапельне зрошування для збільшення урожайності, оскільки саме це допоможе їм бути прибутковими в умовах зміни клімату”, – каже Ольга Мозгова, представниця компанії УкрАгроКонсалт.
Для фермерів Луганської області компанія УкрАгроКонсалт підготувала методичні та практичні рекомендації щодо розвитку кліматично оптимізованого сільського господарства.
В середині березня такі навчальні семінари будуть проведені для сільгоспвиробників інших територіальних громад області.
Читайте також
Українська соя має шанс утримати позиції на преміальних ринках ЄС
Казахстан має намір налагодити експорт зерна до Єгипту
Площі під цукровим буряком зменшаться на 50 тис. га
Міністерство сільського господарства Франції знизило оцінку посівних площ соняшник...
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом