УкрАгроКонсалт про перші оцінки врожаю олійних в Україні в 2023/24 МР
UkrAgroConsult
Автор статті:
У поточних умовах, коли одержання маржі від виробництва сільськогосподарської продукції стоїть під великим питанням, аграрний сектор України змушений вкрай серйозно підходити до розподілу площ під урожай-2023 з огляду на всі фактори та ризики.
Вплив кожного з факторів буде, перш за все, розглядатись з боку так званої економіки, а реалії нашого часу призведуть до суттєвої економії.
Ріпак – єдина з озимих культур, по якій план сівби був перевиконаний, що говорить про зростаючу мотивацію фермерів сіяти олійні під урожай 2023 року, хоча все одно площі скоротились на 29% порівняно з минулим сезоном. Окуповані площі були частково компенсовані іншими регіонами України.
Соняшник є однією з найбільш прибуткових культур, середні площі починаючи з 2018 року перевищують 6,5 млн га. Під урожай 2023 року очікується зростання площ на 10% до минулого року.
Традиційні регіони вирощування сої далекі від регіонів бойових дій, підвищили посівні площі в 2022 році на 10%. Ця тенденція продовжиться і в наступному – 2023. Переробні потужності по сої знаходяться в безпечних регіонах країни, тому ми очікуємо зростання переробки сої, що буде підтримувати українських фермерів. Крім того, високий попит на сою і продукти переробки з боку Європи також буде мати вплив на позитивні зміни площ під цією культурою.
Загальна площа під олійними збільшиться на 5% до минулого року, урожай – на 11%.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом