УДП просить зберегти поточний тариф на перевезення вантажів залізницею до Ізмаїлу

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» звернулося до Кабінету Міністрів України і Міністерства розвитку громад та територій із проханням залишити незмінним поточний тариф на перевезення вантажів залізницею до порту Ізмаїл. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію підприємства.
Як зауважили в УДП, заплановане Укрзалізницею підвищення тарифів на вантажні перевезення на 37% означає зупинку роботи підприємства у напрямку румунського порту Констанца.
«УДП сьогодні перевозить українську агропродукцію до морського порту Констанца. Обсяги невеликі, але вони є, працюємо над їх збільшенням. Неодноразово зверталося до Кабміну з пропозиціями щодо запровадження знижки на тариф Укрзалізниці до Ізмаїлу, щоб хоча б частково компенсувати різницю із вартістю доставки до Одеси. Заплановане зростання тарифу Укрзалізниці підвищить вартість логістики тонни зерна через дунайські порти приблизно на 5 доларів і поставить Дунай у ще більш невигідне положення порівняно з Одесою. Робота флоту у напрямку Констанци просто зупиниться», — заявив заступник генерального директора ПрАТ «УДП» Владислав Бєлах.
Підприємство пропонує зберегти поточні тарифи Укрзалізниці на перевезення до Ізмаїлу незмінними. Це гарантує Україні збереження дунайської логістики як альтернативного каналу експорту.
«Ми звертаємося до керівництва Міністерства та Кабміну. Збережіть незмінним тариф на залізничні перевезення до Ізмаїлу. Війна продовжується, військові ризики актуальні. Якщо експорт з Одеси, як у 2022–2023 роках, опиниться під загрозою, доведеться витрачати час на реанімацію дунайської логістики. Бізнес знову зіштовхнеться із захмарними ставками та дефіцитом флоту. Якщо нас почують та підтримають, УДП отримає гарантований щомісячній вантажопотік у 150–200 тис. т (1,2–1,5 млн т на рік) та зможемо забезпечити експорт, як у випадку блокади морських портів, так і західного кордону. Крім того, ми готові запропонувати Укрзалізниці зворотне завантаження в Ізмаїлі за рахунок імпорту вугілля», — зауважив Владислав Бєлах.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом