У середу соя на CBOT знизилася на тлі фіксації прибутку та своєчасного прогнозу дощів в Аргентині

Джерело:  Oilworld
доллар

У середу на Середньому Заході США спотові ставки на соєві боби були стабільними або навіть слабкими, що відображає уповільнення попиту з боку переробників та елеваторів після ралі ф’ючерсів на соєві боби на товарній біржі Чикаго з середини січня фермери почали розпродавати запаси олійних культур.

Аналітики зазначають, що в середу індекс на соєві боби знизився, оскільки трейдери фіксували прибуток від вівторкового ралі, а прогнози про необхідні дощі в Аргентині чинили тиск на ринок.

Китай, найбільший у світі покупець сої, припинив постачання бразильської сої від п’яти компаній після того, як вантажі не відповідали фітосанітарним вимогам.

Найактивніший ф’ючерс на соєві боби CBOT у березні знизився на 11,5 цента до $10,56 за бушель після досягнення найвищої точки для найактивнішого контракту ЗС1! з 26 липня.

Найактивніший ф’ючерс на соєвий шрот на CBOT у березні зріс на 4,80 дол. США до 315,80 дол. США за коротку тонну.

Найактивніший ф’ючерс на соєву олію на CBOT у березні знизився на 1,35 цента до 44,42 цента за фунт.

Денні торги

Mar 25 Soybeans are at $10.54 1/4, down 13 cents,

Nearby Cash is at $9.94 3/4, down 13 1/4 cents,

May 25 Soybeans are at $10.66 1/2, down 11 1/4 cents,

Nov 25 Soybeans are at $10.44 1/2, down 5 1/4 cents,

New Crop Cash is at $9.79 1/4, down 5 1/4 cents

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на кукурудзу і сою на біржі Чикаго в середу знизилися в порівнянні з багатомісячними піками попередньої сесії на тлі фіксації прибутку і своєчасного прогнозу дощів в Аргентині.

Тим часом, за словами аналітиків, на ринках також далася взнаки про те, що Китай, найбільший у світі покупець сої, припинив постачання бразильської сої від п’яти компаній після того, як вантажі не відповідали фітосанітарним вимогам.

За словами Карла Сетцера, партнера Consus Ag Consulting, падіння ф’ючерсів на сою та кукурудзу в середу багато в чому можна пояснити технічною корекцією, а також деякою фіксацією прибутку після вівторкових ралі.

За словами аналітика Hightower Report Ренді Плейса, трейдери також стежать за прогнозами погоди у Південній Америці, оскільки прогнози вказують на опади у посушливих районах Аргентини наступного тижня.

Аналітики кажуть, що ринок також оцінює звіт Reuters про крок Китаю щодо постачання бразильської сої. Припинення відбувається на тлі того, що Бразилія нарощує свою частку на найбільшому у світі ринку сої за рахунок експортера №2 — Сполучених Штатів.

Неясно, як довго триватиме припинення, хоча трейдери очікують, що воно буде короткостроковим.

Алжирська державна агенція ONAB оголосила нові міжнародні тендери на закупівлю до 240 000 тонн кормової кукурудзи та 70 000 тонн соєвого шроту, повідомили у середу європейські трейдери.

Крайній термін подання цінових пропозицій щодо тендерів — четвер.

За словами трейдерів, нові тендери були розцінені як свідчення того, що Алжир не закуповував кукурудзу та інші корми для тварин або закуповував лише невеликі обсяги під час своїх попередніх тендерів, цінові пропозиції щодо яких були представлені у вівторок.

Кукурудза, що закуповується на тендері в четвер, закуповується тільки в Аргентині або Бразилії партіями по 30 000-40 000 тонн з постачанням у будь-який період лютого.

Соєвий шрот закуповується двома партіями по 25 000–35 000 тонн із можливістю відвантаження у будь-який період лютого та з можливістю вибору країни походження.

Державний закупник зерна Йорданії у середу придбав близько 100 тисяч тонн кормового ячменю на міжнародному тендері, повідомили європейські трейдери.

Раніше деякі трейдери оцінювали закупівлю приблизно 120 000 тонн.

Повідомляється, що він був куплений у торгового дому Ameropa за оцінною ціною 249,25 дол. США за тонну з урахуванням фрахту (c&f) для відвантаження у другій половині травня.

Трейдери повідомили, що в тендері взяли участь і інші торгові будинки, які запропонували наступні оціночні ціни за тонну c&f: Olam $264,90, Viterra $264, Bunge $268 та Dreyfus $269.

За словами трейдерів, очікується, що Йорданія оголосить новий тендер на постачання 120 000 тонн фуражного ячменю в найближчий день і завершить роботу 29 січня.

Очікується, що новий тендер передбачатиме постачання у кількох можливих комбінаціях у першій та другій половині квітня, а також у першій половині травня, повідомили вони.

Звіти відображають оцінки трейдерів, і подальші оцінки цін та обсягів можливі пізніше.

Йорданія також оголосила окремий міжнародний тендер на закупівлю до 120 000 тонн продовольчої пшениці, заявки на участь у яких мають бути подані 28 січня.

Південнокорейська компанія NOFI закупила близько 136 тисяч тонн кукурудзи, кажуть трейдери.

Провідний південнокорейський виробник кормів для тварин Nonghyup Feed Inc. (NOFI) закупив у середу на міжнародному тендері приблизно 136 тисяч тонн кормової кукурудзи, повідомили європейські трейдери.

Кукурудза була закуплена двома партіями по 68 000 тонн з постачанням до Південної Кореї у квітні та травні.

Один із них був куплений за оцінною ціною 250,99 дол. США за тонну з урахуванням собівартості та фрахту (c&f) у торгового дому Olam.

Другу партію купили за передбачуваною прямою ціною 251,95 дол. США за тонну на умовах C&F у Cofco.

Обидва мають додаткову надбавку у розмірі 1,50 дол. за тонну за додаткове розвантаження у порту. Звіти відображають оцінки трейдерів, і подальші оцінки цін та обсягів все ще можливі пізніше.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго знизилися в середу слідом за кукурудзою і соєю, але отримали підтримку через ризики вимерзання в США.

Березневі ф’ючерси на м’яку червону зимову пшеницю CBOT знизилися на 4-3/4 центи до $5.54 за бушель. Раніше під час сесії найбільш активний контракт на пшеницю на постійній основі досяг найвищої точки, зафіксованої з 11 грудня.

Ф’ючерси на тверду червонозерну пшеницю озиму Канзас-Сіті на березень закрилися зі зниженням на 3/4 цента до 5,74-3/4 долара за бушель.

Березневі ф’ючерси на яру пшеницю в Міннеаполісі зросли на 2 центи до 6,06-1/2 цента за бушель.

Долар у середу майже не змінився після того, як раніше впав до нового двотижневого мінімуму, оскільки інвестори продовжували чекати на конкретні заяви про тарифні плани президента США Дональда Трампа. Більш слабкий долар, як правило, робить експорт США дешевшим і привабливішим для закордонних покупців.

За даними Commodity Weather Group, м’яка червонозерна пшениця озима стикається з ризиком вимерзання в центральній частині США.

Денні торги

Mar 25 CBOT Wheat is at $5.53, down 5 3/4 cents,

May 25 CBOT Wheat is at $5.65 3/4, down 5 3/4 cents,

Mar 25 KCBT Wheat is at $5.73 1/4, down 2 1/4 cents,

May 25 KCBT Wheat is at $5.83 1/2, down 2 cents,

Mar 25 MGEX Wheat is at $6.04 1/4, down 1/4 cent,

May 25 MGEX Wheat is at $6.13 1/4, down 1 3/4 cents

У середу торги пшеницею на Euronext завершилися зниженням після того, як ф’ючерси на фондовій біржі Чикаго відступили від місячного максимуму, а трейдери продовжують оцінювати ранні заяви президента США Дональда Трампа про можливі мита.

Базовий ф’ючерс на продовольчу пшеницю на березневу пшеницю на паризькій біржі Euronext знизився на 0,5% до 230,00 євро (239,57 дол. США) за тонну.

Раніше контракт досяг тижневого максимуму 232,75 євро, відновившись із шеститижневого мінімуму 225,00 євро, досягнутого в понеділок, на тлі покриття коротких позицій інвесторами.

Чиказька пшениця виросла до нового місячного максимуму на тлі побоювань із приводу зимових холодів, з якими зіткнулися посіви в США, після чого було зниження цін на кукурудзу.

“Я думаю, що на ринку все ще відчувається полегшення від того, що новий уряд Трампа, схоже, м’якше, ніж передбачалося, відноситься до торгових санкцій проти ЄС, які можуть легко вплинути на сільськогосподарські ринки”, – сказав німецький трейдер.

Проте коментарі Трампа у вівторок, у яких він погрожував Європейському союзу запровадженням мит, а також 10-відсоткового штрафного мита на китайський імпорт, стримали початковий оптимізм після того, як у понеділок у перший день свого перебування на посаді він не ввів мита.

Сильна експортна конкуренція продовжувала стримувати цінові настрої у Європі.

“Російські ціни не зростають, а у Румунії та Болгарії, схоже, все ще є що продати”, – додав трейдер. Експорт йде з України без втручання росії.

Очікується, що закупівля 60 000 тонн пшениці на тендері, проведеному Йорданією у вівторок, здійснюватиметься з Румунії.

Російська пшениця з протеїном 12,5% з постачанням у лютому в середу коштувала близько 233–238 доларів за тонну франко-борт (FOB), загалом залишаючись нижчою за рівень 240 доларів.

За даними, опублікованими біржею в середу, минулого тижня фінансові інвестори різко розширили свої чисті короткі позиції щодо пшениці Euronext.

(1 долар = 0,9601 євро)

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго (CBOT) впали після досягнення в середу нових річних максимумів, оскільки трейдери фіксували прибуток від вівторкового ралі, а в потерпілій від посухи Аргентині очікувалися зливи.

Найактивніша кукурудза в березні знизилася на 5-3/4 цента до $4,84-1/4 за бушель після найактивнішого контракту на кукурудзу на безперервному графіку ZC1! досяг найвищого піку з 6 грудня 2023 року.

Алжирська державна агенція ONAB оголосила нові міжнародні тендери на закупівлю до 240 000 тонн кормової кукурудзи, повідомили у середу європейські трейдери.

За даними Commodity Weather Group, найближчими тижнями в посушливій Аргентині, найбільшому виробнику кукурудзи, очікуються зливи.

Денні торги

Mar 25 Corn is at $4.83 1/4, down 6 3/4 cents,

Nearby Cash is at $4.48 1/4, down 6 3/4 cents,

May 25 Corn is at $4.92 3/4, down 7 cents,

Dec 25 Corn is at $4.57 1/2, down 2 1/4 cents,

New Crop Cash is at $4.28 3/4, down 3 1/4 cents

Шлях, яким піде ріпак з січня до лютого, відзначений «крайньою невизначеністю», пояснив брокер Кен Болл з Ventum Financial у Вінніпезі, Манітоба.

Болл зазначив, що більшу частину січня канола відставала від чиказької сої більш ніж на $100 за тонну. Ситуація почала змінюватись протягом тижня 20 січня.

«Зрештою, ситуація зміниться, оскільки розповсюджувачі зайдуть надто далеко», — прокоментував Болл.

З негативного боку шляхи канолу виключають із недавніх змін, внесених урядом США до плану податкових пільг на біопаливо. Болл побоюється, що канола може не відповідати вимогам, і припустив, що соєва олія «ймовірно зіткнеться зі значно меншим податковим кредитом».

Трейдер заявив, що, на його думку, біопаливна індустрія США перебуває під загрозою.

«Я не знаю, що вони збираються використати. Вони блокують відпрацьовану кулінарну олію, а бобова олія отримує податкову пільгу всього 33 центи, а рапсова не отримує нічого», — пояснив Болл.

“Я підозрюю, що причина цього в тому, що вони намагаються вивести з бізнесу (американську) біопаливну промисловість”, – додав він, заявивши, що адміністрація Трампа більше стурбована просуванням викопного палива.

Болл зазначив, що в Канаді ріпак, швидше за все, зіткнеться з дефіцитом, оскільки експортні продажі та внутрішнє споживання продовжують випереджати наявні постачання.

Згідно з останніми даними Канадської комісії з зерна, експорт каноли з початку року становив 4,93 млн тонн після 23 тижнів маркетингового року 2024/25, що на 2,27 млн ​​тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, внутрішнє споживання становило 5,29 млн. тонн, що на 567 700 тонн більше, ніж роком раніше.

Якби ці темпи збереглися, експорт досяг би 11,14 млн. тонн, а внутрішнє споживання — 11,96 млн. тонн. У той же час 20 січня Міністерство сільського господарства та агропродовольства Канади оцінило загальні поставки на 2024/25 рік у 20,69 млн. тонн, а кінцеві запаси – в 1,25 млн. тонн.

Крім того, AAFC опублікувала попередні оцінки на 2025/26 рік, згідно з якими виробництво каноли знизиться до 17,50 млн тонн, а кінцеві запаси — до 950 000 тонн.

Болл зазначив, що за наявності двох крайнощів дуже складно чітко контролювати ринки, особливо з урахуванням загрози введення мит, що насувається.

«Дуже складно сказати, що рухає ринком того чи іншого дня», — заявив він. “Це повний бардак”.

Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange у середу продемонстрували невелике зростання після зниження вищих показників.

Різке падіння цін на чиказьку соєву олію, а також скромніші втрати на чиказькі соєві боби, європейський ріпак і малазійську пальмову олію чинили тиск на вартість каноли. Невелика підтримка була отримана від підйомів соєвого шроту Чикаго. Невеликі втрати на сирій нафті чинили тиск на олії.

У середу вдень курс канадського долара практично не змінився: курс канадського долара становив 69,59 цента США.

Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:

Бер 630,10 зріс на 0,60

Травень 639,80 зріс на 1,20

Липень 646,70 зріс на 2,10

Листопад 636,20 зріс на 4,10

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!