У Мінагрополітики пояснили рекордне зростання цін на цибулю
В цьому році фермери суттєво збільшили посівні площі під цибулю. Тому з початком основного збору нового врожаю – за кілька місяців, ціни на цей овоч значно знизяться.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, нинішнє подорожчання спричинено тим, що в Україні 80% комерційного вирощування цибулі останнє десятиліття, в основному, відбувалося в Херсонській області. Через тимчасову окупацію цієї області в 2022 році цибуля не потрапила на ринок України. Тому виник дефіцит, який досі триває. Але навесні фермери з інших регіонів, розуміючи ситуацію, мінімум на 25-30% збільшили посівні площі під овочами борщового набору. В тому числі, під цибулею.
«За два-три місяці почнеться основний збір цибулі, і пік дуже високих цін закінчиться. Далі буде стабілізація вартості. До кінця спрогнозувати не можна через погоду, яка буде сприятлива або ні. Але точно є розуміння, що ціна на цибулю може знизитися», – зазначив Тарас Висоцький.
Він також розповів, що цього року збільшилися посівні площі під олійними культурами і зменшилися під зерновими. Але на продовольчу безпеку України це не вплине, оскільки українці споживають не більше 30% того, що вирощується. Таких важливих культур для внутрішньої продовольчої безпеки, як гречка, овес, озима пшениця, посіяли більш, ніж достатньо, для забезпечення внутрішнього споживання.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом