Свинарство ЄС переорієнтується на внутрішній ринок
Падіння експортного попиту у поєднанні із зростанням цін на корми призвело до падіння виробництва поросят у 2022 році, що започаткувало новий цикл свинарства, викликавши зростання цін на поросят, свиней та свиноматок з другої половини 2022 року по першу половину цього року. Водночас, ціни на корми знизилися з пікових рівнів, зафіксованих у середині 2022 року.
Очікується, що підвищення рентабельності сприятиме тимчасовому відновленню забою у другій половині 2023 року, але недостатньо, щоб компенсувати скорочення забою у першій половині року. В абсолютному вираженні найбільш значні скорочення очікуються майже у всіх основних країнах-виробниках свинини у ЄС. У зв’язку зі зниженням забою прогнозується зниження виробництва свинини в ЄС у 2023 та 2024 роках.
Через відсутність повного відновлення попиту в Китаї через економічний спад, свинарський сектор ЄС намагається диверсифікувати експорт до інших третіх країн, але цього не відбувається. Сектор також стикається зі скороченням попиту на внутрішньому ринку. Споживачі в ЄС віддають перевагу птиці, а не свинині, виходячи з міркувань здоров’я, простоти приготування та відносно нижчої ціни.
Шляхом реструктуризації сектор прагне повернути пропозицію у відповідність до традиційного внутрішнього та експортного попиту. Провідні компанії Північної та Південної Європи планують приділяти менше уваги кількості, а більше якості, прибутковості та переваг європейських споживачів, сприяючи концентрації та інтеграції сектора.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом