Світовий банк та Мінагрополітики обговорили проєкти з розвитку меліорації в Україні
«Розвиток системи зрошення – національний пріоритет України. Чим швидше система меліорації буде створена і запрацює, вода дійде до фермерів, тим швидше відновиться агросектор, а Україна зможе посилити внутрішню і зовнішню продовольчу безпеку», – наголосив Коваль.
Він зазначив, що за напрямками співпраці зі Світовим банком існують короткострокові проєкти для підтримки аграріїв на прифронтових територіях, середньострокові — для подолання наслідків підриву Каховської дамби, і довгострокові — для розвитку іригаційної системи України.
За його словами, для створення ефективної системи зрошення необхідна допомога міжнародних експертів у формуванні плану розвитку іригаційної системи, який відповідав би потребам і кліматичним умовам України.
Зокрема, Коваль запропонував представникам Світового банку спільну реалізацію проєкту щодо українського насінництва, яке можливе на зрошених землях і сприятиме виробництву агропродукції з доданою вартістю.
Операційний менеджер у справах країн Східної Європи Кевін Томлінсон підкреслив ефективність співпраці Світового банку з Україною, зокрема, прогрес у створенні організацій водокористувачів.
Він запевнив, що Світовий банк продовжить підтримку українського агросектору, зокрема у розвитку іригаційної системи, а також підтримку у межах «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».
Сторони домовилися продовжити співпрацю, синхронізувати та координувати спільні зусилля з підтримки та відновлення агросектору.
Читайте також
Vitagro побудує ще два біометанові заводи
Експорт сої з Бразилії у листопаді скоротився на 43%
На відновлення та будівництво меліоративних систем України у держбюджеті на 2025 р...
В Австралії збудували новий порт, який може перевалювати до пів мільйона тонн зерн...
Листове підживлення пшениці та інших культур: особливості та вплив елементів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом