Світові ціни на пшеницю виросли до максимуму за чотири місяці на фоні загострення внутрішньої ситуації в росії
Пшениця піднялася до нового максимуму за 4 місяці 26 червня після того, як спроба військового заколоту в найбільшому експортері агропродукції – росії додала невизначеності щодо перспектив поставок зерна, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Очікується, що росія стане найбільшим у світі експортером пшениці в сезонах 2022/23 та 2023/24, і будь-яка зміна її поставок матиме значний вплив на світові ланцюжки постачання агропродукції. Очікується, що суттєвих перебоїв у торгівлі пшеницею не буде, хоча судноплавна галузь оцінюватиме безпеку операцій в Чорноморському регіоні, повідомили у Rabobank.
Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго піднялися на 1,3% до 7,56 долара за бушель станом на 10:38 26 червня на торгах у Нью-Йорку після того, як раніше піднялися на 3,2%, оскільки трейдери зважували наслідки подій у вихідні. Попереднє зростання ставить ціни на 29% щомісячного приросту, найбільшого з 2015 року, що також було спричинено сухою погодою, що негативно впливає на посіви кукурудзи та сої в США.
Ситуація може посилити занепокоєння щодо майбутнього договору, який дозволяє Україні транспортувати зерно з чорноморських портів. Угода мала бути продовжена, але існує велика ймовірність того, що вона продовжена не буде.
«Політичні потрясіння в росії зменшують ймовірність того, що вони матимуть час і бажання сісти за стіл і обговорити деталі зернової угоди», – заявили у Rabobank.
Стрімкий ланцюг подій в росії змусив США та Європу спробувати зрозуміти політичні наслідки заколоту. Криза розгорнулася на тлі запеклих розбіжностей в росії з приводу невдалої війни в Україні, коли український контрнаступ намагається витіснити російські війська з окупованих територій.
Ерік Меєрссон, стратег SEB AB, зазначив, що ризики для світового ринку «здаються набагато більш приглушеними», оскільки путін продовжує контролювати ситуацію. Тим не менш, наразі SEB AB бачить меншу ймовірність подальшого продовження чорноморської зернової угоди, що сприяє зростанню цін на зерно.
«Якщо ескалація посилиться, все може змінитися», – заявила Кона Хаке, керівник відділу досліджень сировини в ED&F Man, в ефірі Bloomberg Television разом із Франсін Лакуа. «Поки що я думаю, що це просто вичікувальний підхід».
Ф’ючерси на кукурудзу та сою в Чикаго 26 червня також виросли.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом