Суха та тепла погода в Україні дозволить завершити збирання кукурудзи
Цього тижня погода в цілому сприяла розвитку сільгоспкультур, оскільки до США після сильних морозів повернулося тепло, а в Аргентині пройдуть дощі, хоча й незначні. В Україні суха та тепла погода дозволить завершити збирання кукурудзи, 25% якої залишається в полях.
Кліматичні зміни стали реальністю сьогодення. Згідно з доповіддю Всесвітньої метеорологічної організації, останні вісім років можуть стати найтеплішими за всю історію спостережень. Так, середня глобальна температура у 2022 р на 1,15 оС перевищувала середній показник 1850-1900 років, що проявляється у стрімкому таненні льодовиків.
Після аномальних 20-40 градусних морозів на Середній Захід та Великі Рівнини США теплий циклон приніс рясні опади. Вони продовжаться і наступного тижня, проте у південно-західних регіонах Рівнин будуть недостатніми для усунення наслідків посухи.
У центрі та на півночі Бразилії короткочасні зливи триватимуть щонайменше ще два тижні, що типово для цього періоду року. Це сприятиме розвитку посівів сої та кукурудзи. На південь країни насувається холодний фронт з сильними, але короткочасними зливами, проте у штатах Ріу-Гранді-ду-Сул та Парана зберігається дефіцит опадів.
В Аргентині вихідними пройдуть зливи, але наступного тижня вже не буде опадів, які могли б зменшити посуху або покращити умови для розвитку сої та кукурудзи, сівба якої іде на 10-15% повільніше, ніж в середньому.
На території України та європейської частини рф теплий циклон наступного тижня підніме температуру на 5-6 градусів вище норми, що дозволить завершити збирання кукурудзи. В Україні необмолоченими залишаються 25% площ кукурудзи, а в рф – 10-15%, а також 1 млн га соняшника, тому покращення погоди дозволить зібрати частину врожаю. Снігу на полях України майже немає, тоді як в рф шар снігу складає 5-20 см, що не дозволяє продовжити збирання.
Стан озимини в Україні нормальний, але на півдні спостерігається дефіцит вологи. В рф в осінньо-зимовий період випала значна кількість опадів, що покращує стан посівів пшениці та дозволяє сподіватися на урожай у 2023 р в межах 85-86 млн т (105 млн т у 2022 р), незважаючи на скорочення площ сівби.
В Індії з початку року зафіксовані аномальні хвилі спеки, і кількість днів сильної спеки цьогоріч сягнула 203, тоді як у 2019 р їх було 179. Хвилею спеки вважається стан, коли температура на 4,5-6,4 оС перевищує середній показник. У березні-квітні на півночі та в центрі країни такі хвилі негативно вплинули на посіви озимої пшениці, що знизило урожай. У 2022 р. до листопада мінімальні температури перевищували норму, хоча максимальні після квітня дещо знизилися і далі знаходилися в межах норми.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом