Судно “Razoni” з вантажем української кукурудзи прибуло до Босфору

Джерело:  LB.ua

Судно “Razoni”, яке 1 серпня вийшло з порту “Одеса” з вантажем української кукурудзи, прибуло до Босфору. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України.

“За ходом цього судна сьогодні спостерігали мільйони людей в усьому світі. Це той наш вклад в глобальну продовольчу безпеку, який ми робимо незважаючи на російську агресію. Союзники допомагають Україні боротися з ворогом, Україна допомагає світу боротися з голодом”, – зазначив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Кубраков зазначив, що у міністерстві сподіваються на експорт понад 20 млн тонн минулорічного врожаю.

Окрім того, вже зібрано більше 6 мільйонів тонн нового, а загальний прогноз нового врожаю – 50-60 млн тонн.

“Вдячні нашим нашим партнерам з ООН та Туреччини за виконання безпекових параметрів ініціативи. Розраховуємо, що так само успішно пройдуть і інші судна з українським продовольством”, – додав міністр.

За словами президента України Володимира Зеленського, мета України – регулярність: щоб коли один корабель виходить з порту, мають бути вже й інші судна – і ті, що завантажуються, і ті, що на підході до порту.

Експорт цього року потрібен, щоб у наших фермерів та агрокомпаній був достатній ресурс для посівної наступного року, зазначив президент.

“Це питання продовольчої безпеки вже й для нашої країни – зараз забезпечується наступний рік”, – каже президент.

Нагадаємо, на борту “Razomi” міститься 26 527 тонн кукурудзи.

Відповідно до умов Угоди про безпечний прохід після прибуття, перш ніж продовжити шлях в ліванський порт Триполі, судно оглянуть турецькі, українські, російські та офіційні особи ООН. Туреччина очікує, що приблизно одне зернове судно покидатиме українські порти щодня, поки діє угода про безпечний прохід.

В українських портах зараз перебувають 68 суден, на борту яких є 1,2 мільйона тонн вантажів.

Експорт зернових відбувається у межах угоди, яку Україна уклала 22 червня з Туреччиною під егідою генсека ООН. Дзеркальний договір із Туреччиною і Гутеррешем підписала Росія.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox