Стан пізніх культур на Одещині погіршився через спеку та дефіцит вологи

За даними Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, на території Одеської області спостерігалась жарка, часом спекотна погода. Максимальна температура повітря підвищувалася до +30-33 ºС, мінімальна – знижувалася до 20-23 ºС тепла. Середня температура повітря становила 25,1 ºС, що на 2,4 ºС вище за норму першої декади липня. У більшості районів (окрім північних) упродовж 4-6-ти діб першої декади липня в денні години відмічалося зниження відносної вологості повітря до 30% та менше.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
У господарствах області триває збирання ранніх зернових та олійних культур, яке розпочалося на півтора-два тижні раніше середніх багаторічних дат.
Ріпак озимий знаходиться у фазі повного дозрівання насіння. Триває його збирання агроформуваннями області.
У південних і центральних районах, через поєднання високих температур повітря та дефіциту вологи в ґрунті, розширились площі з погіршеним станом посівів пізніх культур, зокрема соняшника та кукурудзи. Відзначалося денне в’янення рослин, пожовтіння та скручування листків на верхніх ярусах, а також відмирання листків нижніх ярусів.
У проса cтан посівів був переважно задовільний, місцями незадовільний через зниження запасів продуктивної вологи до недостатніх як в орному шарі ґрунту (1 мм), так і в метровому (23 мм).
У кукурудзи продовжувалося листкоутворення. Висота рослин становила 98-116 см. Стан посівів переважав добрий. Запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту становили 85-90 мм (норма 115 мм) і були задовільними для росту та розвитку культури.
Посіви соняшнику мають різновіковий стан. Майже на всій площі рослини проходять фазу цвітіння. Висота рослин знаходиться в межах 115-154 см, а на пізніх посівах – 74-98 см. Стан посівів, переважно, добрий та задовільний. Запаси продуктивної вологи на більшості площ в метровому шарі ґрунту становили 63 мм. Проте на частині площ зволоження залишалося достатнім – 109 мм.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Імпорт соєвого шроту в ЄС досягне рекордного рівня у 2024/25 МР
Американським інвесторам передали термінал Олімпекс
Туреччина встановила квоту на безмитний імпорт 500 тис. т кукурудзи
ЄБРР профінансуває модернізацію та розширення зрошення в Україні
USDA вніс деякі суттєві зміни до своїх прогнозів попиту на соєву олію в США — Браун
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом