США може частково компенсувати нестачу зерна з Причорноморського регіону — Ян Флаг

Джерело:  Latifundist
пшеница

Через війну в Україні експорт зерна з Причорноморського регіону неможливий, проте США зможе частково компенсувати нестачу зерна. Повністю покрити ринок завадить очікування невисоких врожаїв в країні.

Про це розповів регіональний віцепрезидент USWheat Regional for Europe and MENA Ян Флаг під час конференції Trend&Hedge Club.

За його словами, згідно з даними USDA, перехідні запаси пшениці у США становлять 18 млн т. Торік цей показник був на рівні 32 млн т. Тобто за рік запаси знизились на 50%. Разом з тим, експорт пшениці у 2022/23 МР буде на рівні 23-25 млн т. Наразі потенціал врожаю оцінюється у 25-27%.

Водночас головними імпортерами американської пшениці, за словами Яна Флага, стануть Мексика, Філіппіни, Японія, Нігерія, а також країни Близького Сходу та Північної Африки.

Виробництво, імпорт, експорт та запаси пшениці в США
Виробництво, імпорт, експорт та запаси пшениці в США

Він додав, що попит цього року на пшеницю буде високий. Ціни залежатимуть від того, що відбуватиметься на ринках країн Чорного моря та Індії. За його словами, США не зможе експортувати багато пшениці.

«‎Новим покупцем пшениці американського походження може стати Ірак. Водночас стосунки з Китаєм суттєво не зміняться, адже для нас це привабливий ринок», — акцентував Ян Флаг. ‎

Нагадаємо, що світовий урожай пшениці у 2022/23 МР аналітики прогнозують на рівні 774,83 млн т. Експорт пшениці очікується на рівні 204,89 млн т, що на 5 млн т. Кінцеві запаси пшениці в 2022/23 МР у світі зменшились на 12,7 млн т — до 267 млн т.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox