Соєві боби показали зростання перед інавгурацією у понеділок
Дані CFTC показали, що трейдери з ф’ючерсів та опціонів на сою перейшли на чисту довгу позицію в 34 833 контракти станом на 14 січня. Це був рух на 63 445 контрактів цього тижня та перша чиста довга позиція більш ніж за рік. Комерційні трейдери мали чисту коротку позицію 120 158 контрактів, що на 66 450 контрактів більше, ніж попереднього тижня.
Звіт про експортні продажі у четвер вранці показав відновлення бізнесу після святкового тижня до 569 142 тонн для продажу сої 2024/25 на тижні, що закінчився 1/9. Це довело загальний обсяг зобов’язань маркетингового року до 40,891 MMT, що становить 82% від прогнозу експорту USDA, випереджаючи середній темп продажу в 81%.
За даними Буенос-Айресської зернової біржі, умови вирощування сої в Аргентині погіршуються: відмінні умови знизилися на 17% до 32%, а погані умови зросли на 13% до 21%.
Mar 25 Soybeansclosed at $10.34, up 15 cents,
Nearby Cash was $9.74 3/4, up 14 1/4 cents,
May 25 Soybeans closed at $10.44 3/4, up 13 1/4 cents,
Nov 25 Soybeans closed at $10.27 3/4, up 7 cents,
New Crop Cash was $9.62 1/4, up 6 3/4 cents,
Соєві боби показали зростання перед інавгурацією у понеділок. Обраний президент Трамп провів телефонну розмову з головою Китаю Сі, заявивши, що ця розмова була дуже гарною як для Китаю, так і для США. Ринки та уряд будуть закриті у понеділок через День Мартіна Лютера Кінга-молодшого, а у вівторок буде звичайний графік.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в п’ятницю закрилися з невеликим зростанням після того, як ціни на кукурудзу і сою різко зросли на тлі побоювань з приводу погоди в Аргентині та оптимізму щодо торговельних відносин між США і Китаєм, повідомили трейдери.
Березнева м’яка червонозерна пшениця озима на CBOT виросла на 1-1/4 цента до $5.38-3/4 за бушель. За тиждень контракт зріс на 8 центів за бушель, або на 1,5%.
Ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму марки KC March виріс на 1/4 цента до 5,48-1/2 долара за бушель, а ф’ючерс на яру пшеницю марки Minneapolis March виріс на 2 цента до 5,83-1/2 долара за бушель .
Млявий світовий експорт пшениці навис над ринком. Долар, незважаючи на зниження цього тижня від дворічних максимумів, зростав по відношенню до інших основних валют, як і раніше, чинить тиск на американську пшеницю, оскільки їй доводиться стикатися з конкуренцією з боку дешевших чорноморських та аргентинських поставок.
Трейдери стежили за прогнозами про настання холодної погоди цими вихідними на рівнинах та Середньому Заході США, яка може поставити під загрозу озиму пшеницю, що спить, особливо в районах, де відсутній захисний сніговий покрив.
Американські ринки та більшість урядових установ буде закрито у понеділок у зв’язку зі святом Мартіна Лютера Кінга-молодшого, яке збігається з інавгурацією обраного президента США Дональда Трампа.
Щотижневий звіт про експортні продажі від четверга вранці показав продажі пшениці на тижні 9 січня у розмірі 513 424 тонн. Це довело загальний обсяг продажу та постачання за маркетинговий рік до 17,705 млн тонн, що становить 77% від прогнозу USDA і відстає від середнього темпу продажів у 85%.
Mar 25 CBOT Wheat closed at $5.38 3/4, up 1 1/4 cents,
May 25 CBOT Wheat closed at $5.50 3/4, up 1 1/4 cents,
Mar 25 KCBT Wheat closed at $5.48 1/2, up 1/4 cent,
May 25 KCBT Wheat closed at $5.58 1/2, unch,
Mar 25 MGEX Wheat closed at $5.83 1/2, up 2 cents,
May 25 MGEX Wheat closed at $5.93 1/4, up 1 3/4 cents
За повідомленнями операторів ринку, група імпортерів Таїланду TFMA у рамках міжнародного тендеру законтрактувала три партії фуражної пшениці загальним обсягом 195 тис. тонн. Зокрема, на партію зерновий обсягом 67 тис. тонн імпортер очікує отримати зі США або Австралії за ціною $258,99 за тонну C&F від продавця ETG. Другу партію пшениці з Австралії (обсягом 63 тис. тонн) було продано оператором Cargill за ціною $259,89 за тонну C&F. Також імпортер очікує одержати 65 тис. тонн австралійської пшениці від оператора ADM за ціною $258,99 за тонну C&F. Постачання зерна імпортеру за умовами тендеру має здійснюватися з 21 травня до липня ц.р.
Аргентина, швидше за все, відновить свій статус другого за величиною експортера ячменю після завершення поточного збирання врожаю, повідомила у п’ятницю зернова біржа Росаріо, оскільки посівні площі під цією культурою розширилися, а інші ключові експортери, такі як росія, очікують на скорочення поставок.
Ячмінь широко використовується як корм для худоби, а також для виробництва солоду для пива та інших алкогольних напоїв.
За даними біржі, урожай ячменю в Аргентині в 2024/25 році, за прогнозами, становитиме 4,9 млн. тонн, а експорт за цей цикл досягне 3,4 млн. тонн.
Австралія, як очікується, збереже свій статус найбільшого у світі експортера ячменю, а Франція, найімовірніше, займе третє місце.
За офіційними даними, цього сезону площа сільськогосподарських угідь в Аргентині, засіяних ячменем, становитиме 1,6 млн гектарів, що означає зростання майже на 9% порівняно з попереднім сезоном.
Очікувана врожайність поточного врожаю ґрунтується на національній оцінці виробництва у 3420 кілограмів з гектара, додала біржа. Збирання врожаю, як очікується, завершиться наприкінці цього місяця.
Південноамериканська країна також є великим світовим постачальником перероблених соєвих бобів, кукурудзи та пшениці, а доходи від їхнього продажу поповнюють скарбницю центрального банку такою необхідною йому твердою валютою.
В останні роки основним напрямом постачання аргентинського ячменю, що використовується для виробництва пива, стала сусідня Бразилія, тоді як Китай став найбільшим ринком експорту ячменю, який використовується для відгодівлі худоби.
Зернова біржа Росаріо відзначила нещодавнє розширення потужностей із виробництва солоду в Бразилії, що має зміцнити її очікування щодо зростання експорту.
У п’ятницю пшениця на Euronext зросла, оскільки зростання цін на зернові на біржі Чикаго допомогло європейському ринку відновитися після шеститижневого мінімуму, пов’язаного зі скороченням експорту.
Базовий ф’ючерс на продовольчу пшеницю на березневий контракт на паризькій біржі Euronext зріс на 0,3% – до 226,75 євро (233,19 дол. США) за тонну.
Контракт відходив від мінімуму четверга в 225,25 євро, хоча розрив на графіку, що утворився під час падіння попередньої сесії, тепер чинив технічний опір.
Чиказька пшениця виросла, слідуючи за зростанням цін на кукурудзу та сою.
Учасники також коригували позиції перед триденними святковими вихідними у Сполучених Штатах та інаугурацією у понеділок обраного президента США Дональда Трампа, який пообіцяв запровадити нові мита проти торгових партнерів, включаючи Китай.
Слабкі експортні перспективи нависли над європейським ринком, оскільки дешевші чорноморські та аргентинські поставки розглядалися як найбільш підходящі для задоволення обмеженого міжнародного попиту.
“Наразі немає жодних ознак того, що слабкість євро призведе до збільшення обсягів закупівель для експортерів з ЄС”, – йдеться у записці британського торговця Frontier Agriculture.
За словами трейдерів, серед конкурентів російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% з постачанням у січні/лютому в п’ятницю котирувалася на рівні 235–239 доларів за тонну на умовах франко-борт (FOB), загалом залишаючись нижчою за рівень 240 доларів.
Аргентинська пшениця 11,5% коштувала близько 223–226 доларів за тонну.
Трейдери наголосили на попиті в ЄС на дешеву українську кормову пшеницю: українські кормові сорти котируються приблизно по 230 євро за тонну з урахуванням доставки на північ Німеччини та по 239 євро за тонну з урахуванням доставки на північ Італії.
Єгипетська компанія Mostakbal Misr заявила в четвер, що підписала нові угоди про постачання пшениці, проте відсутність подробиць ще більше посилила плутанину в тому, як діятиме новий державний покупець зерна після повідомлення минулого місяця про те, що він зарезервував достатньо пшениці для задоволення своїх потреб до червня.
“Подібні протиріччя навряд чи сприяють зміцненню довіри між новим агентством і ринком”, – заявив німецький трейдер.
У Франції портові дані, зібрані LSEG, підтвердили зростання експорту ячменю, включаючи дві великі партії для Йорданії, рідкісне судно для Лівії та додаткові партії для Марокко.
Проте постачання пшениці залишалося мізерними.
Трейдери продовжують стежити за спалахом ящуру в Німеччині щодо її потенційного впливу на попит на корми для худоби.
Уряд заявив, що передбачуваний випадок захворювання в четвер не підтвердився, а це означає, що з минулого тижня, як і раніше, спостерігається єдиний спалах.
Ринок кукурудзи виріс у п’ятницю, прилеглі контракти зросли на 8 ¼–10 центів, а інші контракти зросли на 1 ¼–3 ¾ цента за всіма напрямками. Березень виріс на 13 ¾ центів за тиждень. Середня національна ціна готівкової кукурудзи з cmdtyView зросла на 9 1/4 цента до $4,49. Ринки та уряд будуть закриті у понеділок через День Мартіна Лютера Кінга-молодшого, у вівторок графік роботи буде звичайним.
Звіт Міністерства сільського господарства США про експортні продажі від четверга вранці показав, що за тиждень, що закінчився 9 січня, було продано 1,024 млн. тонн кукурудзи врожаю 2024/25 року. Таким чином, загальні зобов’язання на рік досягли 40,27 млн. тонн, що тепер становить 65% від річного прогнозу Міністерства сільського господарства США порівняно із середнім темпом продажів у 61%.
За даними Буенос-Айресської зернової біржі, умови вирощування кукурудзи в Аргентині погіршуються: за даними відмінних умов показник знизився на 3% до 39%, а поганих умов — на 5% до 14%.
Mar 25 Corn closed at $4.84 1/4, up 9 3/4 cents,
Nearby Cash was $4.49, up 9 1/4 cents,
May 25 Corn closed at $4.93, up 10 cents,
Dec 25 Corn closed at $4.56, up 3 1/4 cents,
New Crop Cash was $4.27, up 3 1/2 cents
Цього тижня в Україні продовжує домінувати підвищувальна цінова динаміка в секторі фуражної кукурудзи.
Підтримку цін, як і раніше, надавали нестачі пропозицій зернових на ринку через стримування продажів аграріями, активний попит внутрішніх споживачів та трейдерів, а також відповідна ситуація на експортному напрямі зерна.
Так, станом на 17 січня більшість покупців фіксують ціни попиту в межах 8600-9800 грн/т СРТ, що вище за показники кінця минулого тижня на 100-300 грн/т, а в деяких випадках і на 400 грн/т.
Ринок ф’ючерсів на канолу ICE Futures у п’ятницю зріс, відновивши частину втрат четверга, оскільки зростання на соєвому комплексі Чикаго надав супутню підтримку.
Підтримку також надали слабкість канадського долара та зростання цін на європейський ріпак.
Ціна на ріпак залишається привабливою порівняно з більшістю інших ринків олійних культур.
За даними Канадської комісії з зерна, за тиждень, що закінчився 12 січня, Канада експортувала 203 000 тонн каноли, а з початку року експорт склав 4,9 млн. тонн, що на 85% перевищує показник минулого року.
Однак той факт, що ріпак не був включений до тимчасових правил щодо сировини для біопалива, оголошених Міністерством сільського господарства США раніше цього тижня, як і раніше, залишається фактором, що негативно впливає на ринок.
Ще одним чинником, що впливає на зниження ринку, стала невизначеність щодо можливих мит США на імпорт ріпакової олії після вступу Дональда Трампа на посаду в понеділок.
Цього тижня торгівля ріпаком була нестабільною, оскільки учасники ринку зіставляли жвавий експортний попит на олійне насіння, особливо з боку Китаю, з невизначеністю щодо торговельних відносин із США та Китаєм, а також політикою США щодо біопалива.
“Ринок дійсно смикається”, – сказав Лоуренс Клуса, президент Lawrence Klusa Grain Consulting у Вінніпезі. “Попит на канолу хороший, але є і серйозні загрози”, – додав він.
Канадський долар ослаб по відношенню до свого американського аналога, що теоретично робить канолу більш конкурентоспроможною для тих, хто тримає інші валюти. Луні наблизився до багаторічного мінімуму, встановленого в грудні, оскільки інавгурація президента США, що наближається, зосередила увагу на очікуваних торгових тарифах.
Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.
Mar 616.00 up 9.20
May 625.50 up 9.10
Jul 633.80 up 9.00
Nov 625.60 up 8.80
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Україна підтримує імпорт часнику, проте з’явився й експорт
Китай переходить на дешевшу бразильську сою перед інавгурацією Трампа
У литовському порті працюватиме система для боротьби з викраденням українського зерна
ЄС перегляне правила щодо пальмової олії після рішення СОТ на користь Індонезії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом