Слідом за нафтовими котируваннями ціни на ріпак виросли ще на 3,7 %
Різке зростання цін на нафту на початку тижня підтримало ринки олійних культур. Ф’ючерси на ріпак на паризькій Euronext вчора виросли одразу на 3,7%, вкотре оновивши рекорд.
На біржах триває так зване “різдвяне ралі”, коли напередодні тривалих вихідних інвестори купують акції, а трейдери проводять спекулятивні купівлі товарів.
Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent після незначного п’ятничного падіння вчора виросли на 3% до місячного максимуму 78,6 $/барель на новинах про легшу форму протікання нового штаму короновірусу «омікрон». Він не викликає важких наслідків, хоча є заразнішим, а щеплення проти нього не ефективні.
Також ринок підтримав виступ іранської делегації на новому раунді переговорів по ядерній програмі, де Тегеран вимагав негайно та повністю скасувати запроваджене США три роки тому ембарго. Тоді як Вашингтон виступає за покрокове зняття обмежень з перевіркою виконання Іраном своїх зобов’язань.
Лютневі ф’ючерси на ріпак вчора виросли на 28 €/т до рекордних 779,75 €/т або 883,11 $/т, додавши протягом грудня 18% на тлі дефіциту пропозицій.
Січневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі з початку тижня виросли на 16 CAD/т до 1022 CAD/т або 799 $/т, що відповідає рівню попереднього місяця.
Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора виросли на 2,8% до 505,9 $/т внаслідок спекулятивних закупівель, які трейдери проводять на тлі посухи в Аргентині та на півдні Бразилії. Кількість довгих контрактів на сою виросла на 31949 до 72924 лота, що є максимумом з 24 серпня, а коротких контрактів – до 206600 лотів, що буде максимумом з 15 червня.
Викликане посухою у Південній Америці спекулятивне зростання цін на олійні триватиме ще кілька тижнів, проте по мірі збирання сої в Бразилії ціни почнуть опускатися.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом