Сезон малини цього року стартував з нижчих цін

Джерело:  EastFruit
малина

Цього тижня в Україні стартував сезон масової реалізації малини з місцевих господарств, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Перші партії цієї ягоди з південних регіонів з’явилися на ринку більше тижня тому, проте ціни на них були надто високими. На сьогоднішній день до прибирання малини приступили господарства з центральних регіонів країни, що дозволило збільшити пропозицію даної ягоди на ринку і знизити відпускні ціни в даному сегменті.

Зокрема, на сьогоднішній день оптова ціна на малину в центральних, східних та неокупованих південних областях коливається в межах від 50 до 70 грн/кг ($1,71-2,39/кг), що в середньому в 1,6 раза нижче, ніж перші оптові партії малини рік тому. Таку цінову різницю аналітики ринку пояснюють досить раннім початком сезону малини, а також сприятливими погодними умовами цієї весни.

Старт основного масового сезону збору врожаю малини в західних і північних регіонах України поки що не розпочався, а ціни на нові невеликі партії малини можуть бути в рази вищими, ніж у південніших областях.

За словами учасників ринку, саме в північних і західних областях країни сконцентровано основне комерційне виробництво малини, і дана продукція традиційно відрізнялася вищими якісними показниками. На додаток, зважаючи на концентрацію виробництв, саме вищезгадані регіони, щорічно, дають основний обсяг ягід на заморожування.

Ще одним фактором таких низьких цін у поточному сезоні стали проблеми з каналами реалізації, через блокаду морських портів на сьогоднішній день практично немає можливості вивозити заморожену ягоду на експорт. Але, при цьому оптові та роздрібні ціни на малину можуть відрізнятись у 2 рази. Така ситуація насамперед склалася через окупацію Херсонської області, виробники якої на даний момент не можуть постачати свою продукцію на решту території України. Також важливу роль у різниці оптових та роздрібних цін відіграло стрімке подорожчання палива, а внаслідок значного збільшення витрат на логістику.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox