Ринок пшениці у 2022/23 МР: актуальні питання та прогнози
UkrAgroConsult
Автор статті:
На світовому ринку спостерігається тенденція до нарощування стратегічних запасів – основні імпортери активізували закупки пшениці на фоні геополітичної нестабільності, все частіших посух в основних зерновиробничих регіонах світу та наслідків епідемії коронавірусу.
Збирання нового врожаю в Південній півкулі добігає кінця – в Аргентині збиральна кампанія вже офіційно завершилась, в Австралії – ще триває (дощі на південному сході трохи уповільнюють процес). Деякі гравці намагаються вплинути на ціни, роблячи акцент на незадовільній якості та зменшенні частки продовольчого зерна в австралійському врожаї внаслідок надмірного зволоження ґрунту, але не треба забувати, що на експорте в основному йде пшениця з Західної Австралії, де сума опадів впродовж дозрівання пшениці була ближче до норми.
Зазвичай в цей період відбувається сезонне зниження ціни на світовому ринку. Новий виток росту, як правило, настає в квітні, на фоні поступового скорочення запасів старого врожаю та під впливом потенційно можливого погіршення погодних умов для нового врожаю озимої пшениці в країнах Північної півкулі.
Враховуючи те, що багато імпортерів вже створили суттєві запаси пшениці і пропозиція з боку рекордних врожаїв Австралії та росії все ще достатня, можна очікувати на збереження тренду скорочення цін впродовж найближчих кількох місяців, якщо не виникне нових ризиків (в першу чергу – геополітичних).
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом