Ринок пшениці у 2022/23 МР: актуальні питання та прогнози

Джерело:  УкрАгроКонсалт
пшениця ціни
UkrAgroConsult

Автори статей:

На світовому ринку спостерігається тенденція до нарощування стратегічних запасів – основні імпортери активізували закупки пшениці на фоні геополітичної нестабільності, все частіших посух в основних зерновиробничих регіонах світу та наслідків епідемії коронавірусу.

Збирання нового врожаю в Південній півкулі добігає кінця – в Аргентині збиральна кампанія вже офіційно завершилась, в Австралії – ще триває (дощі на південному сході трохи уповільнюють процес). Деякі гравці намагаються вплинути на ціни, роблячи акцент на незадовільній якості та зменшенні частки продовольчого зерна в австралійському врожаї внаслідок надмірного зволоження ґрунту, але не треба забувати, що на експорте в основному йде пшениця з Західної Австралії, де сума опадів впродовж дозрівання пшениці була ближче до норми.

Зазвичай в цей період відбувається сезонне зниження ціни на світовому ринку. Новий виток росту, як правило, настає в квітні, на фоні поступового скорочення запасів старого врожаю та під впливом потенційно можливого погіршення погодних умов для нового врожаю озимої пшениці в країнах Північної півкулі.

Враховуючи те, що багато імпортерів вже створили суттєві запаси пшениці і пропозиція з боку рекордних врожаїв Австралії та росії все ще достатня, можна очікувати на збереження тренду скорочення цін впродовж найближчих кількох місяців, якщо не виникне нових ризиків (в першу чергу – геополітичних).

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!