Ринки сої та кукурудзи залишаються під впливом нестабільної погоди у Південній Америці

Джерело:  GrainTrade
микс

Складні погодні умови в основних країнах виробниках та експортерах сої та кукурудзи – Бразилії та Аргентині підтримують ринки, тоді як ціни на пшеницю падають на тлі рясних опадів в регіонах вирощування пшениці у США.

Увага трейдерів прикута до Аргентини, де панує суха та спекотна погода. Окремі дощі, що пройшли цього тижня, не змогли покращити стан посівів, особливо з огляду на високі температури. У першій половині березня очікується нова хвиля спеки з незначними опадами, тому аналітики продовжують знижувати прогнози виробництва.

У більшості регіонів Бразилії наступного тижня триватимуть короткочасні дощі, окрім штату Мінас-Жерайс, де опадів буде менше. Попри тривалі дощі протягом тижня вдалося прискорити збирання сої та сівбу кукурудзи, тому аналітики покращили свої прогнози урожаю. Хоча зберігається ризик зниження потенціалу урожаю посівів кукурудзи, засіяних після оптимальних термінів, оскільки період їх цвітіння попаде на час травневого сезону посухи.

Агенція Agroconsult, так само як представник USDA у Бразилії підтверджують свій прогноз виробництва сої на рівні 153 млн т, а кукурудзи – на рівні 128,5 млн т, що на 8,6% перевищить торішній показник.

Експерти StoneX підвищили прогноз урожаю сої в Бразилії на 454 тис т до 154,7 млн т, оскільки викликане посухою скорочення урожаю у штаті Ріу-Гранді-ду-Сул компенсується високою урожайністю в інших штатах. Прогноз урожаю кукурудзи StoneX підвищила на 7,1 млн т до рекордних 130,6 млн т, тоді як USDA оцінює його у 125 млн т.

На Середньому Заході США цього тижня пройшли шторми з рясними опадами, подекуди з сильним снігом, але їх кількість була не дуже великою, особливо у південно-західних регіонах, що страждають від посухи. Така погода триватиме ще кілька днів, що дозволить поповнити запаси вологи на посівах озимини та сприятиме початку сівби ярої пшениці.

За оцінками Graincorp, Австралія у 2023/24 МР збере приблизно 25-26 млн т пшениці після трьох років рекордного виробництва на рівні 35 млн т. явище Ель-Ніньо у другій половині сезону принесе суху погоду, тому важливо, щоб у квітні – червні, коли в країні сіють пшеницю, випала достатня кількість опадів.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!