Румунія спробує оновити максимум у виробництві ріпаку

Джерело:  УкрАгроКонсалт
ріпакова олія
UkrAgroConsult

Автор статті:

У структурі посівів олійних культур у Румунії найбільша частка припадає на соняшник, за ним йдуть ріпак та соєві боби.

У 2023/24 МР загальна площа олійних культур зросла до рекордного рівня з 2015/16 МР. Посіви збільшилися під усіма олійними культурами, але найбільший приріст забезпечив ріпак.

У зв’язку з цим відбулися зміни в структурі посівів, значно збільшилася частка ріпаку до 32%, частка соняшнику відповідно знизилася до 60%.

Але динаміка показників виробництва ріпаку не демонструє стабільного росту під впливом коливань урожайності. 2023/24 МР стає вдалим, та урожай сягає рекордної позначки.

У Румунії значно розвинуті потужності з виробництва біопалива, потреби яких закриваються за рахунок власної сировини, а надлишок врожаю експортується в основному в європейські країни (Німеччина, Франція, Бельгія та інші).

З початком війни в Україні, в гру вступає імпорт ріпаку саме з України, який створює тиск на ціни та існує ймовірність, що, крім реекспорту, частково переробляється на заводах Румунії. Після протестів фермерів застосовується заборона на такий імпорт.

Наразі питання з приводу українського імпорту в ЄС напружена, агарарії й надалі вимагають заборони. Єврокомісія прийняла рішення внести зміни до торгівельного законодавства, які дадуть змогу вводити обмеження на імпорт української сільгосппродукції до сусідніх держав. Цей захід діятиме до червня 2025 р. Він повинен бути схвалений Європарламентом та більшістю країн-членів ЄС.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!