Росія пообіцяла випустити закордонні судна з портів України,що призвело до зниження цін на соняшникову олію
Безглузда війна росії проти України триває вже 33 доби, і весь світ вже зрозумів, що одним з її завдань є нанесення збитків світовій економіці шляхом підвищення цін на нафту та сільгосптовари, а також збільшення кількості мігрантів з України до країн ЄС.
Блокування росією морських портів України зупинило експорт вітчизняних товарів та призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. З початку війни російські військові підбили два іноземні суховантажні судна, що знаходилися в портах України. Після цього інші судна не ризикували виходити в море, щоб не потрапити під обстріли з боку росіян. Наразі в українських портах лишаються заблокованими 67 іноземних суден з 15 країн світу.
Під тиском світового співтовариства росія у п’ятницю пообіцяла відкрити гуманітарний коридор для виходу іноземних суден з портів України у відкрите море. Російські військові заявили, що довжина цього коридору складе 80 морських міль у південно-західному напрямку, ширина – 3 мілі, час дії – щоденно з 8:00 до 19:00 за московським часом починаючи з п’ятниці, а збиратися кораблі мають у 20 мілях південно-східніше Чорноморська.
Світові ціни попиту на соняшникову олію після досягнення рекордного рівня 2200-2300 $/т FOB минулого тижня знизилися на 200-300 $/т до 1900 $/т з поставкою у квітні.
Індія, що є основним покупцем соняшникової олії, найбільше страждає від блокування експорту з України, і в березні імпортує лише 30-40 тис т російської соняшникової олії. Тоді як в портах України знаходиться 360 тис т соняшникової олії для індійських покупців. За даними асоціації SEA, у 2021/22 МР (починаючи з листопада) станом на 14 березня Індія імпортувала 715,9 тис т соняшникової олії з України та 121,3 тис т з росії.
Україна продовжує експортувати соняшникову олію малими партіями наземними маршрутами, а також через дунайські порти Ізмаїл та Рені.
Минулого тижня ціни попиту на соняшникову олію в Україні знизилися до 1500-1550 $/т.
Експортні ціни на російську соняшникову олію знизилися до 1900-2000 $/т FOB, оскільки трейдери прискорили продажі напередодні запровадження з 15 квітня квот на експорт олії в межах 1,5 млн т, які триватимуть до 1 вересня.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом