РФ не в змозі перевезти білоруські добрива
Внаслідок санкцій Білорусь, яка раніше експортувала свої добрива через порти Балтії, намагається налагодити перевалку у РФ. Проте це неможливо здійснити у бажаному для країни-поплічниці агресора обсязі. Про це пише Rail.insider із посиланням на portnews.
Зауважується, що заявлені обсяги білоруського калію становлять 11–12 млн т на рік. «І це реально багато. При цьому добрива, на тлі продовольчої кризи, що розгортається у світі, на світовому ринку зараз вкрай затребувані. Наразі у Росії, однак, немає спеціалізованих потужностей для перевалки такого обсягу калію», — наголошується у статті.
Одним із можливих варіантів розглядається передавання в управління Білорусі «частини портових потужностей» Ленінградської області, а також надання ділянки під будівництво власних. Однак, незважаючи на активне будівництво терміналів для міндобрив, їхніх потужностей усе ж не вистачить. Це пов’язано ще й із тим, що РФ сама експортувала приблизно 8 млн т на рік мінеральних добрив через порти країн Балтії, а зараз змушена шукати потужності для їхньої швидкої переорієнтації у власні порти на тлі санкцій.
На думку, експертів, тимчасовим рішенням може стати перевалка добрив у контейнерах чи біг-бегах, однак у такий спосіб навряд чи можна експортувати навіть десяту частку від заявлених обсягів.
Експерти вважають, що відправки доцільніше здійснювати великими балкерами типорозміру Panamax. Проте наразі достатніх потужностей немає, а на будівництво спеціалізованого термінала потрібен не один рік.
Тож фахівці наголошують, що не бачать ефективної можливості обробляти 11 млн т білоруського калію на рік на наявних потужностях РФ.
Як повідомлялося раніше, через санкції експорт калійних добрив з Білорусі та РФ впав на 20%.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом