Пшениця досягла тримісячного мінімуму, соя – двотижневого мінімуму перед звітом про врожай у США
Ф’ючерси на пшеницю на торговій біржі Чикаго в п’ятницю досягли найнижчої ціни за більш ніж три місяці, а ф’ючерси на соєві боби виросли з двотижневого мінімуму, оскільки трейдери чекали оновлених даних по врожаю в США.
Торги були нестабільними та млявими в очікуванні публікації 12 вересня в США щомісячного звіту про світовий попит та пропозицію сільськогосподарської продукції.
“Це всього лише проста консолідація, яка відбувається напередодні звіту WASDE наступного вівторка”, – сказав Карл Сетцер, керівник дослідження брокерських компаній Mid-Co Commodities.
«Коли ми маємо звіти WASDE на початку тижня, ви, як правило, бачите — у четвер і п’ятницю заздалегідь — консолідацію та зміцнення позицій», повідомляє Рейтер.
Найбільш активні ф’ючерси на пшеницю завершилися зниженням на 4 центи до $5,95-3/4 за бушель. Раніше контракт упав до $5,90-1/2, найнижчої ціни з 31 травня.
На думку аналітиків, над ринком нависла “слабкість попиту” на постачання із США за кордон. Трейдери також оцінили поточні зусилля щодо збереження експорту з України.
Соєві боби CBOT ф’ючерси закрилися зростанням на 3-1/2 цента до $13,63 за бушель після досягнення найнижчого рівня з 23 серпня на рівні $13,52-1/2. Ціна на кукурудзу впала на 2-1/2 центи до $4,83-3/4 за бушель.
Очікування великих поставок з Південної Америки обмежили зростання ф’ючерсів на сою, оскільки трейдери чекали чіткішої картини майбутнього врожаю в США, кажуть аналітики.
Зернова біржа Буенос-Айреса в четвер прогнозує врожай сої в Аргентині в 2023/2024 році на рівні 50 мільйонів метричних тонн, що вдвічі перевищує минулорічний рівень, а також відновлення виробництва кукурудзи.
“Тиск (на ціни CBOT) був частково викликаний поліпшенням прогнозів погоди в США та оптимістичними прогнозами врожаю в Південній Америці”, – йдеться у повідомленні брокерської компанії Copenhagen Merchants, повідомляє Рейтер.
За словами брокерів, нещодавно Китай закупив бразильські соєві боби з постачанням у жовтні та листопаді.
Проте уряд США в п’ятницю заявив, що експортери продали 121 000 тонн американської сої до Китаю для постачання в 2023/24 маркетинговому році. Щотижневий експортний продаж сої зі США в 2023/24 році становив 1,78 мільйона метричних тонн за тиждень, що закінчився 31 серпня, що в межах оцінок від 1,4 до 2 мільйонів метричних тонн.
Малайзійські ф’ючерси на пальмову олію в п’ятницю показали щотижневе падіння, відірвавшись від тритижневого зростання поспіль, на тлі слабкості конкуруючих рослинних олій та очікувань вищих кінцевих запасів у серпні.
Базовий контракт на пальмову олію з постачанням у листопаді на Малайзійській біржі деривативів Бурси втратив 6 рінггітів, або 0,16 %, і закрився на позначці 3826 рінггітів ($818,57) за метричну тонну, що є найнижчою ціною закриття майже за 4 тижня.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
УЗ незабаром представить концепцію зміни тарифів на перевезення вантажів
Скасування Китаєм податкових пільг на експорт UCO пальмової олії стимулюватиме вну...
Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом