Пшениця досягла тримісячного максимуму в очікуванні переговорів між США та Китаєм
![доллар](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2023/12/dollar-wheat.jpg)
Пшениця досягла максимуму майже за три місяці, оскільки трейдери розглядали обережний підхід Китаю до тарифів США, а ринок чекав на подробиці про можливі переговори між лідерами двох найбільших економік світу.
Це відбувається в той час, як між Вашингтоном і Пекіном розгоряється нова торговельна війна, очікування якої протягом останнього тижня розбурхували зернові ринки. Проте тарифи Китаю, оголошені у вівторок у відповідь на перші кроки США, розглядаються як зважені і свідчать про те, що Пекін намагається уникнути найгіршого сценарію серйозної ескалації, згідно з аналізом Bloomberg Economics.
«Стримана реакція Китаю та загалом доброзичливий тон у державних ЗМІ та соціальних мережах напередодні крайнього терміну, встановленого США, свідчать про спробу створити сприятливий для переговорів фон», — йдеться у доповіді. У ньому також йдеться про можливість того, що тарифи США зрештою не будуть такими високими, як 60%, якими Трамп погрожував під час передвиборчої кампанії.
На попередній сесії зернові, включаючи пшеницю, зросли після того, як Пекін запровадив тарифи на американське енергетичне та сільськогосподарське обладнання, але залишив осторонь зернові культури, лише за кілька хвилин після набрання чинності 10-відсотковим податком Трампа на китайські товари, скоротивши деякі початкові втрати. У понеділок Трамп заявив, що розраховує провести переговори з Китаєм “протягом 24 годин”, але з того часу він натякнув, що переговори можуть бути відкладені.
Проте зберігається побоювання, що китайсько-американська торгова напруженість може торкнутися таких сільськогосподарських товарів, як соєві боби. У Китаї ціни на соєвий шрот зросли у середу, у перший день відкриття ринку після святкування Нового року за місячним календарем.
“Незважаючи на те, що сільськогосподарська продукція не є об’єктом контрзаходів Пекіну, ринок все ще стурбований невизначеністю майбутніх китайсько-американських відносин”, – сказала Роза Ванг, аналітик Shanghai JC Intelligence Co. Ltd., китайської консалтингової компанії, що спеціалізується на сировинних товарах.
Ціни на соєвий шрот також стежили за зростанням цін у Чикаго, у той час як погодні проблеми у Південній Америці вплинули на якість у деяких регіонах та підтримали світові ціни на цю олійну, додала Ванг.
Китай є найбільшим у світі імпортером соєвих бобів, а також великим покупцем кукурудзи та пшениці. Тарифи США можуть зменшити попит на соєві боби, що поставить під загрозу експорт на суму 10 мільярдів доларів або більше.
Ціни на соєвий шрот, що найбільш активно торгуються на Даляньській товарній біржі, зросли на 3,2 %, що стало максимальним внутрішньоденним стрибком за останні три місяці. Ф’ючерси на соєву олію на Даляньській біржі зросли на 2,7%, а пальмова олія підскочила на 2,1%. Китайська кукурудза подорожчала на 1,1%.
Тим часом відстрочка Трампа на місяць запровадження 25-відсоткових тарифів щодо Канади та Мексики також принесла полегшення на зернові ринки. Зниження курсу долара також підвищує конкурентоспроможність американських зернових, йдеться у записці CRM Agri.
Читайте також
Експорт ріпаку з Молдови скоротився на 41,3%
Держпрограма розвитку тваринництва України до 2033 року: які цілі закладено
Зміщення фокусу моніторингу безпеки зернових та олійних на територіях, що постражд...
На Київщині почав роботу новий елеватор
Понад 2 тисячі фермерів подали заявки на отримання ваучерів для відновлення посівн...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом