Прикарпатські кавуни збиратимуть до заморозків

Джерело:  AgroTimes
кавун

Фермер Роман Буртик у своєму господарстві «Асканія ІФ», у селищі Хом’яківка, неподалік Івано-Франківська, 7 років вирощує солодкіі перці, кукурудзу, капусти і навіть кавуни. Урожай 5 сортів кавунів збирають від 1 серпня до перших заморозків.

Про це повідомляє «Репортер».

«Я доводжу всім, що вирощувати кавун на Прикарпатті у промислових масштабах – реально. Ми експериментуємо з різними сортами, методами вирощування – під плівкою, на крапельному поливі, на дощуванні, з внесенням добрив, без добрив, з різними добривами. Щороку маємо багато експериментів, з яких потім робимо висновки на наступний рік. Так вдосконалюється технологія вирощування». – ділиться Роман Буртик.

Один сорт дає результат при одних погодних умовах, а другий – при інших.

«Посадити один сорт – можна не вгадати. А так у середньому можна витримувати господарство на плаву і рухатись далі. А якщо всі три вродять – це джекпот», – каже фермер.

Прикапатські кавіни він вважає кращими, ніж херсонські.

«Чому наш кавун є кращим за херсонський? Ми використовуємо ті сорти, в яких генетично закладено високий вміст цукрів. Ці сорти є солодкими, але – не транспортабельними, тому їх Херсон не вирощує. Сюди з Херсону вони не доїдуть – потріскаються в дорозі. А тут ми їх можемо виростити та продати», – говорить Роман Буртик.

Продукція фермера продається переважно на Прикарпатті, іноді відправляється до Львова.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox