Проблема “зернового питання” з Україною має бути вирішена на політичному рівні, – Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава не зможе самостійно розв’язати проблему заборони на українську агропродукцію та блокади кордону польськими фермерами, і потрібне політичне рішення з боку Європейського Союзу. Про це він сказав в інтерв’ю LRT.
“Це дійсно дуже серйозна проблема, і вона залишиться проблемою в майбутньому. Хочу наголосити, що саме Брюссель ухвалив рішення про зняття обмежень на імпорт продовольства з України до ЄС. На жаль, це має наслідки й за межами України, зокрема в Польщі.
Ми є переважно сільськогосподарською країною, і раптом наш ринок заполонила гігантська кількість сільськогосподарської продукції з України, яка, як відомо, є світовою державою, коли йдеться про сільське господарство. Завдяки своїм чудовим, надзвичайно родючим чорноземам, Україна є світовою житницею, і значна частина світу отримує від цього вигоду”, – заявив Дуда.
“Але це дійсно проблема для наших фермерів, тому що продовольство з України дешевше, і це руйнує місцеві ринки. Наш ринок набагато менший, ми вдвічі менші за Україну. Це парадоксальна ситуація, і не дивно, що фермери захищаються, адже вони інвестували у свої господарства в Польщі, і дешева сільськогосподарська продукція з України є для них катастрофічно руйнівною”, – наголосив він.
За його словами, питання експорту української аграрної продукції, яке є “політичним питанням”, зачіпає простих людей, простих фермерів.
“Нам потрібно розв’язати цю проблему (зернове питання, – ред.), але Польща не зможе розв’язати її самостійно, бо якби ми спробували обмежити потік української продукції до Європейського союзу, ми б порушили правила Співтовариства”, – зауважив президент Польщі.
Дуда наголосив, що проблема зернового питання має бути вирішена на політичному рівні.
“Тому Брюссель має знайти умови, які також захистять країни-члени від ситуації, в якій ми перебуваємо сьогодні. Ця проблема має бути вирішена на політичному рівні”, – додав він.
Читайте також
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Індійські птахівники вимагають від уряду вирішення проблеми високих цін на кукурудзу
«Вілія» та «Агропросперіс» вперше імпортували добриво NPK від польського виробника
Котирування на ріпак та канолу відновилися після падіння за підтримки зростання ці...
Розподілено квоти на експорт м’яса птиці до ЄС
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом