Претендують на один аграрний ринок. У Мінекономіки визнали, що напруга між Україною та Польщею буде завжди
Україна та Польща претендують на один аграрний ринок і саме це буде створювати постійну напругу у відносинах між країнами. Про це заявила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.
«Україна — аграрна країна, Польща — аграрна країна, дві аграрні країни претендують на один ринок, і, напевно, це буде створювати весь час нам напругу. Треба шукати рішення, вже про них думати, тому що це точно буде на заваді вступу в Євросоюз, і точно буде створювати весь час нам певні проблеми», — наголосила заступниця міністра, передає Укрінформ.
Вона також зазначила, що ймовірно українські продукти будуть йти за квотами.
«Європейський ринок буде відкриватися до українських продуктів, вони будуть, напевно, рухатися квотами. Будуть економічні інструменти працювати. Європейський Союз не покриває всі свої потреби, це величезний ринок, який імпортує чимало. Зараз світ розвертається від Китаю в інший бік, і всі країни цивілізованого світу розуміють, що їм треба себе убезпечити від ланцюга постачання, який Китай може в якийсь момент перекривати. Тому вони будуть поступово в своїх політиках впроваджувати стратегії економічної незалежності від країн, які потенційно можуть бути недружніми», — заявила Бігун.
«Будемо торгувати і борошном, і зерном, просто ця частка має зменшуватися. Структура економіки має ставати більш складною, маємо переходити в продукти з доданою вартістю. Важливий момент, який забезпечує сталість нашої економіки — коли в нас є багато невеличких, середніх (бізнесів — ред.), які спроможні торгувати, бути конкурентоспроможними на зовнішніх ринках, створювати високомаржинальний продукт, платити конкурентні зарплати і навколо себе як би підтягувати громади, в яких вони існують», — наголосила заступниця міністра.
Як повідомлялося, Євросоюз готує проєкт постанови, що продовжує безмитну торгівлю з Україною до червня 2025 року, відкинувши пропозицію Польщі відновити тарифи на деякі «чутливі продукти».
Своєю чергою, Польща вимагає права запровадити для української продукції «захисне застереження», що передбачає можливість застосування регіональних захисних заходів — якщо ринкова проблема зачіпає не весь ЄС, а одну державу-член або регіон.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом