Правота на боці фермерів: аграрний міністр Польщі підтримав протести
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України є виправданими. Про це він сказав у ефірі Польського радіо.
«У фермерів є законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі», — сказав міністр.
Він зазначив, що Польща веде двосторонні переговори з Україною про те, щоб встановити певні квоти, обсяги, які контролюватимуться.
«Якщо певного товару буде забагато, то буде блокада», — сказав Секерський.
Міністр визнав, що протести польських, французьких і німецьких фермерів були дуже корисними для тиску на Європейську комісію.
Секерський підкреслив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту, як у випадку з зерновими.
«Можливо, це буде потрібно по цукру, м’ясу птиці — ми це аналізуємо. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною. Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, тому що правота на боці фермерів і Мінагрополітики, яке має схожу з фермерами позицію», — додав він.
Протести фермерів і блокування українського кордону також підтримав Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
«Шановні фермери, учасники протестів! Ще раз дякую за продовольчу безпеку, яку ви забезпечуєте усім нам, і за ваші зусилля для захисту довкілля, клімату та благополуччя тварин. Я з вами, я поважаю ваш протест, я підтримую ваші вимоги», — написав Войцеховський у соцмережі Х.
Єврокомісар пообіцяв санкціонувати обмеження на ввезення цукру, м’яса птиці та яєць з України. За його словами, вже підготовлено відповідний проєкт рішення на рівні ЄС.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом