Повернемось до початку війни. Які наслідки матиме заборона на імпорт агропродукції до країн ЄС
Втрати українських аграріїв через заборону імпорту до деяких країн ЄС оцінювати поки рано. Однак потенційно — це можуть бути дуже великі втрати. Приблизно 40% усього експорту йде через суходіл із західними країнами, і це дуже багато. Це означає, що українські аграрії не отримають дохід, та ще й ціни впадуть.
Таку думку висловив асоційований член Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський в інтерв’ю для НВ.
«Якщо західний кордон буде перекритим, і російські агресори блокуватимуть роботу зернового коридору, то експорт буде заблокований, окрім, звичайно, дунайських портів. Ми, грубо кажучи, матимемо таку ж ситуацію, як і на початку війни. Тому і втрати будуть відповідні. Однак, додам, детальних розрахунків ми поки робили», — коментує Олег Нів’євський.
Він також припускає, що ці обмеження (заборона на імпорт зерна. — Ред.) скасують, але невідомо, коли це станеться.
«Для мене, хоча я економіст, ця ситуація з єдністю Європейського Союзу, їхньої торговельною політикою, їхніми рішеннями, видається дуже важливою. Важливішою, ніж економічний аспект. Якщо вже спостерігаються такі коливання, то що ж тоді говорити про безпеку? Бо коли потрібно буде приймати рішення з погляду безпеки, а ми усі маємо ворога і у нас немає єдності — це хороший сигнал для них і поганий сигнал для Європейського Союзу та для нас», — зауважив експерт.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом