Посилення пандемії ковіду в Китаї найбільше вдарить по попиту на сою
Після скасування жорстких карантинних обмежень в Китаї за перші 20 днів грудня заразилися 248 млн китайців або 18% населення країни, зокрема лише за 20 грудня – 37 млн людей, тоді як досі пік інфікувань в країні складав 4 млн випадків/добу. Це свідчить про те, що пандемія набуває безпрецедентних масштабів.
Таке поширення вірусу було передбачуваним, оскільки три роки суворих карантинів, які завдали значних збитків економіці, завадили населенню отримати природний імунітет, а розроблені в Китаї вакцини майже не діють проти нових штамів.
Через самоізоляцію населення у великих містах майже вдвічі скоротився трафік метро та наземного транспорту, а також авіаперевезень. Промислові індекси свідчать про скорочення виробництва, яке сягне мінімуму в січні.
Поки економіка Китаю не почне відновлюватися – ціни на енергоносії продовжить опускатися, що буде тиснути на ціни на продовольство. Наразі трейдери намагаються оцінити, як зменшиться імпорт сої, найбільшим світовим покупцем якої є Китай.
У 2021/22 МР Китай скоротив у порівнянні з 2020/21 МР імпорт сої з 99,74 до 91,6 млн т, і експерти очікували, що у 2022/23 МР імпорт виросте на 8,3% до 98 млн т на тлі падіння цін та рекордного врожаю в Бразилії, проте поширення пандемії може суттєво змінити прогнози.
За оцінками S&P Global Platts, в разі рецесії економіки Китаю у 2023 році, країна може знизити попит на сою до 96-97 млн т, що на пропозиції з Бразилії на рівні 150-155 млн т на початку 2023 року може обвалити ціни на сою. Хіба що посуха в Аргентині призведе до скорочення виробництва та пом’якшить ситуацію.
За прогнозами, попит на корми в Китаї у 2022/23 МР збільшиться завдяки відновленню поголів’я свиней після нещодавніх спалахів АЧС, та нарощуванню виробництва птахів, тварин та аквакультури. Майже 80% імпортованої сої в Китаї переробляють на корми для тварин. А рентабельність переробки напряму залежить від рентабельності виробництва свиней, оскільки більша частина переробленого соєвого шроту поставляється на свиноферми.
На ринок сої також тисне зниження світових цін на пшеницю та кукурудзу, які використовують, як альтернативу шроту, у виробництві кормів.
Читайте також
Експорт зерна перевищив 19 млн тонн
Ціни на кукурудзу різко виросли після суттєвого зниження оцінки світових запасів у...
В УЗ розраховують, що індексовані тарифи почнуть діяти з 1 лютого 2025 року
Індонезія припинить імпорт цукру та солі з наступного року
Виграний у міноритаріїв суд не вплине на процедуру делістингу Кернела — Управління...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом