Посуха погіршує прогноз щодо пшениці та ячменю в Туреччині

Джерело:  IDK
жнива

Обмежена кількість опадів в осінньо-зимові місяці і перспектива більш сухої погоди, як очікується, призведуть до зниження виробництва пшениці та ячменю в Туреччині в 2025-26 маркетинговому році, у той час як виробництво кукурудзи, за прогнозами, збільшиться через високі внутрішні ціни, сказано у звіті Іноземної сільськогосподарської сільськогосподарської компанії.

Незважаючи на невелике збільшення жнив до 7,35 мільйона гектарів, виробництво пшениці, за прогнозами, знизиться до 18,5 мільйона тонн у 2025-26 році з 19 мільйонів тонн попереднього року. За даними ФАС, виробництво передбачає зниження врожайності внаслідок дуже посушливих погодних умов минулої осені та взимку, особливо в деяких основних районах виробництва пшениці в країні.

Споживання пшениці в майбутньому маркетинговому році прогнозується на рівні 19,4 млн. тонн у порівнянні з переглянутою оцінкою минулого року, оскільки попит на продовольчу пшеницю, на яку припадає близько 90% споживання, залишиться незмінним.

Споживання пшениці останніми роками перебуває на плато, що значною мірою пов’язане з демографічною ситуацією в країні та зміною структури споживання, зазначає ФАС. Офіційна статистика показує, що зростання населення знизилося порівняно з 2010-20 роками, а споживачі із середнім та високим рівнем доходу стали рідше обирати хліб, насолоджуючись великим вибором продуктів харчування. Туреччина, де проживає понад 87 мільйонів чоловік, як і раніше, вважається одним із найбільших споживачів хліба у світі, якщо не найбільшим, у розрахунку на душу населення.

За даними ФАС, Туреччина виробляє понад 24 мільйони тонн широкого спектру пшеничних продуктів, включаючи борошно, макаронні вироби та печиво. У країні налічується 550 діючих борошномельних підприємств із річною потужністю близько 33 мільйонів тонн. Крім борошномельних заводів, у країні діють 25 макаронних фабрик з річним обсягом виробництва близько 2,9 млн. тонн.

Імпорт пшениці у 2025-26 pp. прогнозується на рівні 8 млн. тонн, що на 4 млн. тонн більше, ніж минулого року, виходячи з очікування, що уряд не відновлюватиме обмеження на імпорт і що турецькі млини відновлять колишні темпи імпорту. Очікується, що Росія залишиться основним постачальником Туреччини.

Прогнозується, що збиральна площа ячменю у 2025-26 роках. скоротиться на 7% до 3,5 млн га, а виробництво постраждає через суху погоду, що призведе до зниження на 11% до 6,25 млн тонн у річному обчисленні. Споживання ячменю, за прогнозами, не зміниться порівняно з попереднім роком і становитиме 7,4 млн. тонн.

«За словами співрозмовників, минулої осені фермери посадили менше ячменю і вважали за краще вирощувати інші просапні культури, такі як пшениця, ріпак та соняшник, оскільки очікувалося, що ці культури запропонують щодо більш високий прибуток», – йдеться у повідомленні ФАС.

Згідно з прогнозами, у 2025-26 роках Туреччина збиратиме більше врожаю кукурудзи на площі 610 000 гектарів, оскільки очікується, що фермери вирощуватимуть більше кукурудзи замість бавовни, овочів та інших просапних культур. За словами джерел на ринку, такий перехід обумовлений високими цінами на кукурудзу, які у березні перевищили 270 доларів за тонну, повідомляє ФАС.

Відповідно до збільшення збиральної площі, виробництво кукурудзи в 2025-26 роках, за прогнозами, збільшиться порівняно з минулим роком на 12% і становитиме близько 7,9 млн тонн. Оскільки врожай кукурудзи переважно зрошується, цей прогноз передбачає наявність достатньої кількості зрошувальної води протягом усього вегетаційного періоду, зазначили у ФАС.

Споживання кукурудзи в 2025-26 маркетинговому році прогнозується на рівні 9,8 млн тонн вище, ніж минулого року, на основі попиту, що зростає, на комбікорми і крохмаль. ФАС зазначає, що попит на кукурудзу в раціонах птиці продовжить зростати, оскільки Туреччина, восьма за величиною виробник курячого м’яса у світі, має намір збільшити виробництво на 8% у 2025 році.

Оскільки майже 85% кукурудзи використовується для кормів для тварин, загальне споживання кукурудзи зазвичай відповідає тенденціям в секторі кормів. Галузеві джерела постійно прогнозують стійке щорічне зростання виробництва комбікормів, значною мірою засноване на попиті країни, що росте, на м’ясо, птицю, яйця, рибу та інші продукти тваринництва, повідомляє ФАС. У 2024 році загальний обсяг виробництва комбікормів у Туреччині збільшиться майже на 5% у річному обчисленні та становитиме 29,3 млн тонн.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!