Постпред України при ООН: Увесь світ має попрацювати дуже важко, щоб українські фермери були мотивовані сіяти та збирати зерно

Джерело:  Гордон
Україна

Світ потребує українського зерна, і тому має працювати над мотивацією для українських аграріїв і далі його сіяти. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в інтерв’ю “Українській правді”, опублікованому 29 червня.

“Українське зерно потрібно миру, розумієте? Це ще весь світ має попрацювати дуже важко, щоб українські фермери були мотивовані збирати це зерно, щоб українські фермери були мотивовані сіяти це зерно, іноді підриваючись на своїх тракторах. Адже в нас не Північна Корея. У нас не може Верховна Рада чи Міністерство сільського господарства дати вказівку українським фермерам: “Ідіть і сійте зерно на мінному полі”. Тому це світ має думати і клопотати собі голову, як українські фермери мають продовжувати мотивацію працювати в полі. Тому тут інтерес світу, якщо не більший, то щонайменше такий самий, як і України. І це ситуація, якої не можна врегулювати помахом руки”, – сказав він.

Дипломат зазначив, що наземні шляхи експорту українського зерна не можуть бути повноцінною альтернативою морським шляхам.

Кислиця також розповів, що генсека ООН Антоніу Гутерріша залучено до переговорів між Україною, РФ і Туреччиною щодо можливості розблокування українських морських портів для експорту зерна.

“Генеральний секретар – і ви можете навіть побачити це з коментарів, які робить і [міністр закордонних справ України Дмитро] Кулеба, і Офіс президента – реально долучений і залучений особисто. Тобто навіть не делегуючи якимось заступникам, які працюють на цю тему щодня, він особисто є частиною дуже складних залаштункових переговорів з Україною, Туреччиною, Росією, метою яких є пошук шляхів розблокування Одеського порту також для того, щоб морським шляхом експортувати українське продовольство, зокрема зерно”, – заявив постпред України при ООН.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox