Посіви соняшнику в Казахстані збільшать до 1,4 млн га

Площі посівів олійних культур у Казахстані у 2025 році зростуть до 3,3 млн га. У тому числі посіви соняшника будуть розширені на 121,2 тис. га, що дозволить довести їх площу до 1,4 млн га. Про це повідомив віце-прем’єр – міністр національної економіки Серік Жумангарін.
Віце-прем’єр нагадав, що у рамках завдання щодо подвоєння обсягу валової продукції сільського господарства ведеться робота з диверсифікації структури посівних площ. Основна увага приділяється оптимізації площ, зайнятих під монокультуру (пшеницю) та водоємні культури (рис, бавовна), а також розширенню посівів високорентабельних культур: олійних, овочебахчових, кормових та інших.
Щоб стимулювати селян до диверсифікації, застосовуються комплексні заходи державної підтримки. Фермерам надаються субсидії на придбання насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, а також субсидування обсягів продукції, зданої на переробку. Крім того, надається інвестиційна підтримка при придбанні сільгосптехніки та обладнання.
«У 2024 році на субсидування олійних культур виділено 2,6 млрд тенге. Акмолінська область – 400 млн тенге, Жамбилська – 347 млн тенге, Жетису – 262,5 млн тенге, Західно-Казахстанська – 507,6 млн тенге, Костанайська – 1 млрд 142,3 млн тенге».
Відповідаючи на запитання щодо доступу фермерів до зерносховищ, віце-прем’єр зазначив, що загалом потужності для зберігання дозволяють повністю забезпечити розміщення врожаю минулого року та перехідних залишків.
«Водночас географічний розподіл великих сховищ не завжди відповідає потребам дрібних сільгоспвиробників, яким для зберігання щодо невеликих обсягів доводиться нести значні транспортні витрати. У зв’язку з цим актуальним завданням є створення малих сховищ, які розташовані поблизу місць виробництва», – повідомив віце-прем’єр.
Він зазначив, що передбачено інвестиційне субсидування будівництва та реконструкції сховищ, включаючи об’єкти для олійних культур, з повним технологічним циклом: прийом, підробіток, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження. Чинні нормативи передбачають субсидування до 25% витрат на будівництво або розширення таких об’єктів.
Крім цього, заходи держпідтримки включають пільгові кредити на поповнення оборотних коштів, звільнення від ПДВ на 70% при реалізації продукції. За потреби виділяються обсяги ПММ для сушильних установок, а також компенсуються до 30% витрат на придбання мобільних сушарок.
“Реалізація вищевказаних заходів дозволить значно знизити логістичні витрати аграріїв та забезпечити необхідною інфраструктурою зберігання продукцію сільськогосподарського призначення”, – сказав Серік Жумангарин.
Читайте також
Дозвіл ЄС на імпорт ГМО-кукурудзи створить ще більший тиск на українських експорте...
Мита Трампа менше загрожують Україні, ніж втрата торговельних пільг від ЄС, – НБУ
Ціни на фуражний ячмінь в Україні знизились, а на пивоварний – сягнули макси...
Японія розглядає збільшення імпорту сої зі США на тлі тарифних переговорів
«ТАС Агро» розширює співпрацю з міжнародною компанією Posco International
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом