Посівні площі на Сумщині зменшаться на 1,7 тисячі гектарів
На Сумщині триває друга посівна кампанія за час повномасштабного вторгнення. Сіють технічні культури, посіви зернових же скорочують. Чому так — дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Важка техніка в полі, на Сумщині триває посівна. За кермом трактора Павло Шаповалов. Він обробляє землю у господарстві майже 5 років. Чоловік розповів: “Різна робота – не на одному місті, не за станком. Сьогодні на цьому полі, а завтра на іншому. Оце мені подобається. Піддобрюємо ріпак від шкідників та бур’янів”.
Цьогоріч у господарстві зменшують площі посіву пшениці та кукурудзи на користь технічних культур. За словами агронома Миколи Сніжка, вартість тони олійних вища, а витрати на логістику — нижчі. “Посівні площі в 2876 гектарів. Пшениці посіяли з осені 450 гектарів, озимого ріпаку 266 гектарів, соняшнику — понад 1100 гектарів, кукурудзи — 700, сої — понад 300 гектарів. Багато залишилось площ не зораних з осені. І сіяти по дискуванню, яке є на цей час неможливо, бо багато вологи під пожнивними рештками кукурудзи буде стримувати посів”, — зазначив пан Микола.
Сергій Карпенко — керівник господарства, яке обробляє 1300 гектарів землі. Чоловік розповідає — за сприятливих погодних умов планують завершити посівну через два тижні: “Посіяли овес, на корм худобі трохи ячменю, бо в нас ще є і тваринництво. Також розпочали посів соняшнику 470 гектарів. Далі буде черга кукурудзи та решти культур”.
За словами Сергія Карпенка, із зерновими нині є складності у логістиці та нестабільність ціни витратних матеріалів: “Дуже стало важко з реалізацією збіжжя і ми бачимо, що через 2-3 місяці будуть проблеми. Європейські країни забороняють експорт і навіть транзит нашого українського зерна через свої держави. Логістика дуже важка. Зерновий коридор працює, але 50 суден стоять і їх росіяни не пропускають. Через це падає ціна на збіжжя”.
Через те, що в області є заміновані поля, цьогоріч посівні площі зменшаться на 1,7 тисячі гектарів, розповів керівник профільного департаменту Олександр Маслак: “За прогнозами у планах посіяти ранніми зерновими культурами: пшеницею, ячменем, вівсом та горохом понад 60 тисяч гектарів. За оперативною інформацією департаменту АПР, було проведено сівбу на площі понад 15 тисяч гектарів. Окремі господарства Сумщини розпочали сівбу пізніх сільськогосподарських культур: кукурудзи та соняшника”.
За словами Олександра Маслака, загалом на Сумщині понад тисячу господарств, котрі займаються рослинництвом.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом