Поромне сполучення могло б скоротити логістичне плече до країн Середньої Азії та Кавказу

Відновлення поромного сполучення між Україною та Грузією у перспективі мало б розширити логістичний арсенал українських експортерів. Адже воно могло б скоротити «плече» до країн Середньої Азії та Кавказу, з якими в українських товаровиробників до початку повномасштабного вторгнення вибудувались доволі тісні стосунки.
Про це у своєму блозі для АgroТimes розповіла провідний експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе.
За її словами, поромне сполучення є логічним доповненням Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (ТМТМ).
«Також цей проєкт міг би зацікавити й Китай, адже він прекрасно лягає у концепцію КНР «Один пояс – один шлях» й є ще одним маршрутом для переміщення товарів з Піднебесної до країн Європи й у зворотному напрямку. Крім того, через Китай ми можемо торгувати з іншими країнами цього регіону, зокрема, Індією. Щоправда, на мою думку, КНР долучиться до цього логістичного ланцюжка, коли відбудуться перші рейси на регулярній основі», – зауважила Ірина Коссе.
Фахівець констатувала, що наразі, щоб дістатися до цих країн, автівки їдуть вздовж узбережжя Чорного моря, через Туреччину.
«Це досить тривалий шлях. До того ж, ураховуючи всі платежі у кожній країні, які вантажівки проїжджає, це значно здорожчує перевезення. Поромне сполучення скоротило тривалість поїздок й, сподіваюсь, витрати на логістику. Не дарма бізнес навіть після тестових рейсів висловив велику зацікавленість щодо порому», – додала Ірина Коссе.
Читайте також
Автомобільний агроекспорт падає на всіх напрямках, окрім Угорщини
Напруженість з Індією загрожує врожаю пшениці пакистанських фермерів біля кордону
Елеваторні потужності «Контінентал» становлять 634 тис. тонн одночасного зберігання
У ФАО стурбовані пересуваннями пустельної сарани на півночі Африки
Металурги незадоволені, що Укрзалізниця за їх рахунок дотує перевезення агропродукції
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом