Попит на соняшник буде збільшуватись, а маржинальність переробки зменшиться — думка

Подальша доля ринку соняшнику буде напряму залежати від єдиного фактора — зернового коридору. Якщо останній в середині листопада продовжить діяти, то більшість українських переробників, які не знаходяться в зоні бойових дій, запустять переробку.
Про це розповів директор департаменту «ЛНЗ Експорт» компанії LNZ Group Володимир Гуменюк в матеріалі: «Цінова аналітика: чи чекати зростання вартості соняшнику та коли» на Kurkul.com.
Зі слів експерта, маржинальність переробки соняшнику зараз знаходиться на рекордно високому рівні. Проте в цій галузі існує високий ризик поряд з великою премією. Відповідно, більшість переробників будуть досить стриманими у закупівлі соняшнику і, на відміну від мирних років не будуть накопичувати великих запасів.
На думку фахівця, за умови роботи зернового коридору, попит на соняшник буде збільшуватись, а маржинальність переробки поступово зменшиться, що надаватиме підтримку ціні соняшнику.
«Якщо порти не працюватимуть, то ситуація з соняшником буде дуже і дуже сумною. Наприклад, вивезення шроту «без моря» практично нереальне через логістичні особливості та труднощі. З олією ситуація трошки краща, тому що можна розраховувати на вивіз її цистернами. Але потік товару через наземні кордони забезпечує всього 10-20% від нашої потреби. Тому потенційне закриття зернового коридору для ринку соняшнику буде вкрай несприятливим фактором. Проте віримо, що наші найкращі дипломати зможуть відстояти інтереси України, і морський експорт буде працювати і надалі», — зауважив Володимир Гуменюк.
На запитання: що буде робити ЛНЗ з соняшником при такій ціні? керівник «ЛНЗ Експорт» відповів, що в компанії є діючі контракти на соняшник, які зараз виконуються.
«Щодо решти, то плануємо мінімізувати реалізацію соняшнику протягом періоду збору врожаю. Наразі ж займаємось більш перспективними культурами, які на сьогодні дають більш привабливу рентабельність», — поділився він.
Нагадаємо, що США не бачить ніяких ознак того, що угода з експорту українського зерна руйнується.
Читайте також
При Мінагрополітики розпочала роботу Команда підтримки відновлення та реформ
В Європі представили їстівну джутову сітку для тюків
Додатковим викликом для аграріїв Херсонщини стали підпали полів
Bunge та Viterra об’єдналися в єдину компанію під брендом Bunge
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом